Jakou by měl šanci občan ČR na práci letušky/stewarda?

Myslíte si, že by měl český občan jistotu získat práci u leteckých společností (British Airways,QANTAS,E­TIHAD AIRWAYS,EMIRA­TES,TRAVEL SERVICES,RYANA­IR,AIR
FRANCE,American Airlines na pozici Letuška/Steward ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Promiň, ale jistotu? To určitě ne, šanci snad. Když se ti podaří bezchybné zvládnutí několika mezinárodních jazyků, budeš mít charisma, možná budeš za pár let i stewart. Ale na odbavení zavazadel to taky není špatné.

Další odpovědi
nyjono

Šanci má, ovšem záleží také na tom, co uvedený občan může té které společnosti nabídnout.

led

Nie je dôležitá národnosť, štátna príslušnosť ale znalosti a prax.
Šancu má každý, kto prakticky ovláda minimálne angličtinu kto spĺňa požiadavky na túto funkciu a požiadavky konkrétnej leteckej spoločnosti (napríklad Emirates nepovoľujú žiadne tetovanie ani len bodku).
zjednodušene pre začiatok treba:
1 – prihlásiť sa na konkurz a absolvovať ho
2 – absolvovať požadované lekárske prehliadky
3 – zúčastniť sa vstupných a odborných školení a úspešne vykonať previerky (nie sú jednoduché, napríklad prakticky zvládnutie požiaru v lietadle a paniky cestujúcich, 1.pomoc pri zástave srdca… a úsmev)
4 – absolvovať testovací let
To je len pre začiatok, ak toto minimum absolvent kurzu zvládne má šancu pokračovať lietať ďalej s pravidelným školením a zdravotnými prehliadkami…
Malé upozornenie,
nie je to doživotná práca, nečakajte hromadu peňazí, množstvo voľného času na randenie a hlavne myslite na to, čo budete robiť po skončení aktívneho lietania, spravte si externe, diaľkovo ďalšiu školu, aby ste neostali bez práce…

da ny

Domnívám se, že nyní velmi malou/mizivou až žádnou.
Snad, pokud by tuto práci již vykonával zde, byla by nějaká kapka naděje…

ivzez

Určitě ne člověk, který nezvládá ani svou mateřštinu…