FatalAnonym

Jakou byste mi doporučili běžeckou obuv?

Zdravím, co tak čtu, tak vidím, že každému asi vyhovuje trochu něco jiného. Já ale nemám žádnou předchozí zkušenost, a tak bych byl rád, kdybyste mi doporučili nějakou univerzálnější obuv. Běhám převážně po tvrdém terénu (asfalt), tak 4 km denně. Jsem student, který nemá moc finančních zdrojů, a tak jsem ochoten jít maximálně do dvou tisíc korun.
Budu rád, pokud mi napíšete vaše zkušenosti, které mi pomohou vybrat, či rovnou odkazy.

Odpovědi
Matty90

Zdravím, když čtu Váš dotaz, tak to připomíná mě před několika lety. Také jsem s během začínal. Nejdříve jsem si kupoval boty ve stejné relaci, ale objevila se příležitost, koupit si výhodně top boty. Tak jsem to zkusil a jsem nadšený.

Půl roku běhám v adidas UltraBoost, do té doby jsem byl zastánce Nike, ale adidas mě opravdu přesvědčil. Tento model má po celé podrážce jakýsi měkký polštář. Ideální na tvrdý povrch. – http://www.srov­name.cz/vyhle­dat/katalog?se­arch=ultra+bo­ost

Pokud budete vybírat levnější modely, tak bych vybíral od značek adidas, Nike nebo Asics. Mají mnohaleté zkušenosti s výrobou běžeckých bot.

Jana89

Já běhám docela často a na každou sezónu si kupuji novou obuv, protože se dost opotřebuje. Oblíbenou značku bohužel nemám, vždy si v obchodě něco vyzkouším a to co je nejvíce pohodlné koupím. Letos jsem si pořídila i sportovní polobotky z https://www.uvex-safety.cz/cs/ , které mají opravdu krásný sportovní vzhled a jsou kvalitní.

adél22

Můj přítel běhá taky na asfaltu a pořídil si tyhle http://www.adi­das.cz/obuv-mana-rc-bounce/B72974.html stojí teda něco málo přes dva tisíce, ale je moc spokojený :) já mám taky boty na běhání od Adidasu. Pokud je to pro tebe i tak drahý, zkus počkat na slevu. Nebo v Hostivaři má Adidas outlet a tam by ti i určitě poradili :)