lukas.zmizik

jakou budoucnost dáváte rozhlasovému vysílání, tedy rádiu všeobecně?

Rozhlasové vysílání v základu funguje na stejném principu od doby, kdy vzniklo. Žárovky se třeba po 133 letech přestaly vyrábět a televize se digitalizovala…

Myslíme, že rozhlasové vysílání v takové podobě, jaké bylo a je dnes?

A můžu rádio označit za nejdéle fungující na stejném principu vynález, který lidstvo užívá?
Doplňuji:
a já myslím, že nedojde, kvůli zbytečným nákladům na překopání něčeho, co funguje a ještě by to prakticky nepřineslo žádnou převratnou výhodu, která by za ty peníze stála

Odpovědi
mosoj

V určitých směrech je rozhlasové vysílání zatím nezastupitelné. Na př. dopravní informace atd. Je připravena digitalizace vysílání, ale u rozhlasových přijímačů to není tak jednoduché jako u TV. V ten moment by byly stávající přijímače nepotřebné a všichni by museli zakoupit nový radiopřijímač. Sám jsem zvědav kdy k tomu dojde a jaká potřeba donutí vlády zemí toto udělat.

anonym

Já myslím, že tady bude tak, dlouho dokud ho někdo bude poslouchat.V mnoha případech je lepší než televize či počítač.
Příklad: rád pracuji na zahrádce a u toho poslouchám různé pořady (nejlepší pro mě Český rozhlas 2 Praha a nebo Hradec Králové)
zrovna tak letní večery je škoda sedět u televize, sedím venku na lavičce a opět poslouchám Prahu
Jiní zase poslouchají různé sportovní přenosy, protože musí být zrovna někde kde není televize a nebo musí dělat práci kde není možnost na tu televizi koukat.
Jenže toto už mladá generace neumí (či poslouchá MP3), takže to asi přestane až odejdeme my staří do země věčného spánku.