johana 56

Jakou brvu svíček mívá váš dventní věnec ?

Pokud tuto trdici dodržujete,zajímal by mě i jejich počet.Zelené chvojí bývá spojováno se čtyřmi červenými svíčkami.
Podle věrouky patří k dventu brva fialová.Osobně mívám svíček pět,tři fialové (nděje,mír a přátelství),jedna růžová značí lásku,uprostřed pátá bílá,kterou zapluji na Štedrý den.

Doplňuji:
Ach jo „Zapaluji“ s omluvou.

Nejlepší odpověď
anonym

Věnec bývá zelený, svíčky míváme tradičně červené.

Další odpovědi
zzzzz

Pokaždé jinou, záleží, do jaké barvy se rozhodnu ladit vánoce. Loni jsem měla skoro vše do červené a zlaté, letos vede stříbrná. mám vždy 4.

Lenča59

červenou a vždycky používáme 4 ;) každý vždy zapaluje tu svou

mosoj

Moje žena to dělá takto. Každý týden jednu. Pozor je to u loňska.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/569941/adv­.jpg

strapanka

Kde by si to asi tak nasla? Co tak skusit na:

http://www.od­povede.sk/otaz­ky/co-symbolizuje-adventny-veniec

registrovana

záleží na náladě). nejčastěji asi míváme svíčky barvy slonové kosti, čtyři, někdy ale také klidně vínové či „plesnivě“ hnědé. naše rodina je na adventní věnce během Vánoc trochu úchylná, respektive moje máma je na to úchylná, takže si svíčky a všechno kolem vybírá hrozně dlouho a pak to i sama vyrábí. Ale jde jí to, to musím uznat :) na tradiční věnce moc nejsme, takže je většinou máme v duchu Vánoc, ale ve stylu například Francie. Také pravidelně kupuje jednu svíci zvlášť, kterou zapálíme na Štědrý den.

Katusa

Svíčky letos mám takové oranžovo měděné-kupuju vždy podle momentální inspirace a nálady při nákupu,trošku i tak, aby to ladilo k interiéru. Adventní věnce dělám sama- na dveře i na stůl a to pro nás domů i pro přítelovu maminku. Svíčky vždy 4– každý týden zapaluji o jednu víc než minule. Před Vánocema vyhodím a na Štědrý den udělám svícen s jednou vysokou svíčkou.

johana 56

Děkuji všem za odpovědi i za to,že bez „mrknutí brvou“ mi prominuli tu „barvu“,jakou mají svčky.

johana 56

ad strapanka
Já nechtěla hledat,jen mě zajímalo,jak to mají ostatní.
Význam je mi jasný,také vím,že ke každé svíčce ptří verš,po jehož přečtení by se svíčka měla sfoukout.

johana 56

Spíš než s barvou svíček mám asi problém s klávesnicí.Co s těmi písmenky,co na ntb nenenaskočí mám dělat?

annas

Johanko, Johanko, dnes jste mě překonala. Občas se nedaří, co se dařit má 🙂

johana 56

Já vím,já vím…a děkuji za pochopení.Ale opravdu to nechtělo poslouchat.Kdyby tam byl alespoň ten řízek schovaný,když už není šance to opravit.Nastoupil profesionál,tak snad budeme správně fungovat,někde se to zaseklo.

anonym

nemuzete mit johanko v klavesnici drobecky ?
me to delalo jednou jedno pismeno a mela jsem pod nim rizek !
:) -iv-

johana 56

Vkládala jsem poznámku ke krmení ptáčků.Že bych to sypala vedle?Sice mám v papírech,že špatně vidím,ale skutečně mi to vyskakuje,tak nevím,jestli se na to raději nevykašlu a nepůjdu se nazobat i já,třeba něco zůstalo.

annas

AJohanko, teprve teď jsem si příspěvku všimla. Takže v tom svém blábolu jsem nepřekonatelná. 🙂 Ach jo.

johana 56

Annas,co už teď naděláme.I když tu bolak chybí,dnes jsem ráda,že nenastoupí s červenou tužkou.

anonym

:)) ja uz mam uplnej absatk po tom bolakovi ! to je hotova sikana , co on nam tady provadi ! jestli tohle dela i doma, ze vzdycky nekam zmizi .. ! :))

  • iv-

johana 56

No právě,jeden má obavy,jestli se mu něco nestalo a on se zatím ten povedený ptáček možná někde pěkně baví.Nebo chystá překvapení – parádní otázkovou silvestrovskou dhow.
Jéééé…zas tady kecám a mám v troubě rohlíčky!!!!

johana 56

ad mosoj
chválím paní,je jasné,že každý týdwn jednu.