Elile

Jakou brigádu v 17 letech?

Nejlepší odpověď
Ella

To spíš přes léto, takhle přes školní rok je to těžší, ale dá se sehnat brigáda i tak! V sedmnácti už můžeš dělat jakoukoliv denní brigádu, tvoje pracovní doba musí ovšem skončit do 22:00, protože ještě nejsi plnoletá a chodíš do školy.
Můžeš dělat brigádu v obchoďáku, doplňovat zboží, pomáhat s prodejem – kamarádka dělala popři škole v jednom známém obchodním řetězci u masového pultu. Roznos letáků je taky ještě v módě, jedna kámoška přes léto dělala dokonce pošťačku.
Všechno taky závisí kde bydlíš, jaké jsou tam příležitosti – u nás je například za městem Knižní klub, kde celoročně zaměstnávají brigádníky a brigádnice na balení, expedici zboží, na kompletaci objednávek (jezdit po skladu s papírem a hledat správné knihy a počet) a hlavně teď před Vánoci. Jiná kamarádka zase dělala pomocnou „výčepní“ v hospodě, točila pivo, obsluhovala…
Nejlepší je, když se zeptáš rodičů, ti ať se zeptají svých kamarádů a známých, jestli o něčem ve vašem okolí nevědí…

Další odpovědi
Drap

Těch moc oficiálně neni. Musíš se ptát a ptát. Tady ti asi moc neporadíme, protože v každém regionu jsou jiné podmínky a jiná nabídka.

Michálek1245

V 17 jsou už poměrně slušné možnosti. Samozřejmě nemůžeš dělat třeba s penězi, to je jasn. A jak tu někdo píše, tak nejlépe se vyplatí prostě vzít za kliku a zeptat se, jestli pro tebe nemají práci. Samozřejmě nabídky práce na internetu i práce z domova tady jsou, ale jako v těch 17 letech si prostě taky nemůžeš zase tak moc vybírat.