zjentek

Jakou zvolit barvu patiny na kovaný, galvanizovaný plot stříbrošedé barvy?

Pomozte vybrat barvu patiny, prosím ;)
Smysl patinování je čistě vizuální, účelem patiny není žádná funkčnost, nýbrž pouze a jen vzhled plotu.

Gecco, protože elektrolyticky pokovený!
Vybírat si úpravu plotu zdarma fakt nemohu, i když to naštve ;)

Nejlepší odpověď
gecco

Proč galvanizovaný a ne žárově pokovený?? – zinek?
😉
Osobně bych nepatinoval, dobře opracovaný kov je krásný sám o sobě…
😉
_____________­________________________­__________
A co je ten galvanizovaná povrch???
Zinek??
Zinek je problematický…
Cokoli studeného na něm špatně drží (musel bys použít speciální zakladovku) a teplé lázně by ses nedoplatil…
Pořád tvrdím – nechal bych to tak…
😉

gecco

BTW – zajed si poslední srpnový víkend na Helfštýn, uvidíš – ´nevídané´…
😉

zjentek

Takto povrchově upravený kovaný plot mám ožnost získat zdarma, na úpravu nehledím, nicméně, v případě plotu se mně nelíbí ta barva a ani by se nehodila do prostředí, kam přijde plot.
Zkoušel jsem patinu „měděnka“, ale tato téměř není viditelná.
No, vybrat správnou patinu není tak jednoduché, jak by se to mohlo zdát. Proto ten dotaz, gecco ;)
A co se bude dít v Helfnštýně?

gecco

Hefaiston…
😉