anony.M

Jakou barvu má zralé pomelo?

V obchodě ho koupím zelené-může se tak konzumovat,nebo ho mám nechat zežloutnout a pak až konzumovat?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Zelené pomelo má dobrou chuť Dužnina je světle žlutá, oranžová nebo přechází až do červena. Před konzumací je třeba bílou kůži dokonale odstranit i z jednotlivých dílků, protože je hořká. Pomelo se přidává pro zpestření chuti do ovocných salátů či marmelád. Je bohatým zdrojem vitaminů A, B a C a také draslíku.
dodatek z netu…Jinak Pomelo vypadá jako velký zelený grep. Je křížencem grepu a citrusů a jeho původ je zřejmě v Izraeli.

Další odpovědi
verka

Něco jako grapefruit, žlutou.

rybíz

Růžovou.