zjentek

Jakou barvu má dnes Eiffelova věž?

Net je plná obrázků Eiffelovky různých barev ;)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Když jsem tam byla naposledy, tak byla natřená béžovou barvou. Tmavší dole, směrem nahoru světlejším odstínem.

Další odpovědi
marci1

To nevím, ale údajně vystřídala celkem 6 barev. 🙂
Železná dáma neměla vždy stejnou barvu, jakou má dnes. V době svého vzniku byla červená a během své historie vystřídala celkem šest různých barev, včetně okrově žluté. Každých sedm let pak věž dostává nový ochranný nátěr, který ji chrání proti korozi. Bývá na něj použito kolem šedesáti tun barvy a celý proces trvá skupině 25 natěračů průměrně 18 měsíců.

Mimo to září věž barvami také v noci – svítí každý den od soumraku do jedné hodiny ráno v zimě a do dvou hodin ráno v létě. Běžná barva osvětlení je žlutá, nicméně Eiffelovka už zažila také barvy francouzské trikolóry nebo modré osvětlení se žlutými hvězdami, když Francie předsedala Evropské unii.

https://www.ra­dynacestu.cz/ma­gazin/10-zajimavosti-o-eiffelove-vezi-co-jste-o-ocelove-dame-mozna-jeste-neslyseli/

Našla jsem: 🙂
V současné době má temně hnědý odstín. V říjnu letošního roku se začne s natíráním na novou barvu a vy můžete hádat, jaká to asi bude.

Protože jsou na letošní říjen naplánované práce na věži, začne se i s nátěrem. Barva se vrátí k odvážnější červené. O přesném odstínu ještě rozhoduje ministerstvo, ale podle vyjádření ministerstva kultury a města se hodně opírají o odstíny a barvy, které nalézají v jednotlivých vrstvách na věži. Je ale nepravděpodobné, že by se jednalo o růžovou, jak bylo oznámeno v loňském roce.
https://jenpro­cestovatele.top­zine.cz/eiffe­lova-vez-dostane-novy-kabat-v-rijnu-ji-premaluji-jinou-barvou/