pusinka50

Jakou barvu dekoru má nábytek barvy „švestka“? Na netu to vypadá jako skutečně nafialovělá, ale fota klamou.

A je ta barva světlejší jako třeba olše či javor nebo spíš tmavší jako hruška?
Doplňuji:
Jde mi i o to, že jsem měla pokojovou stěnu mahagon, takže byla tmavě hnědá a chtěla bych teď stěnu světlejší, aby se prosvětlil pokoj. Ale např. javor je zas moc světlý. Proto mě zajímá švestka a případně i hruška, jestli to nejsou příliš tmavé barvy. Tak když vezmu javor na jedné straně a mahagon na druhé straně, kam ke které straně se spíš přiklání švestka a hruška? Díky:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Pusinko, švestka je tmavší a zabarvena do zvláštního nádechu. Je to zajímavé zabarvení, ale je rozhodně velice příjemné. Vypadá to moc hezky, fialovou tam nevidím.
Mám takovou kuchyň. Vybírala ji dcera a musím uznat, že má dobrý vkus.
Doplňuji:
Oproti hrušce, která je více do hněda, je dřevo švestky do červeného odstínu hnědi. Obojí je rozhodně tmavší než javor. Javor je dřevo vyloženě světlé. Švestku bych dala ještě za mahagon. Každopádně bych Ti poradila zajet si do některé prodejny, kde mají již vyrobený nábytek, abych si ho mohla prohlédnout ve skutečnosti. Záleží hodně i na povrchové úpravě, tou se může konečná podoba dřeva o několik odstínů lišit od přírodní barvy.
To moje lamino v barvě švestky je skutečně tmavší než mahagon. Je kombinované s bílou a vypadá to velmi efektně.