Weroniq

jakou barvou oblečení a postojem těla vyvolat nejlepší dojem ve druhém člověku?

říká se, že barva oblečení a náš postoj působí na druhé lidi a zajímalo by mě, podle jakých pravidel se to řídí, jestli třeba černá barva působí moc negativně, rudá zase agresivně.. potřebuji docílit kladné odpovědi na mou žádost vůči osobě, která ke mně nemá žádný vztah, tak jestli můžu vhodně zvolenou barvou oblečení a postojem udělat nějak lepší dojem (psychologicky)
Doplňuji:
no já jsem někde četla, do jakých barev by se měl obléct člověk třeba na pracovní pohovor, aby trochu víc přispěl k získání práce, že bude tazateli připadat věrohodnější, zodpovědnější atp. a podle toho odkazu tady to vypadá asi na modrou barvu :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nevím jestli až tak záleží na barvě oblečení ,spíš bych řekla, že záleží jak člověk přirozeně vystupuje a jak se na tu kterou příležitost vhodně oblékne.

Další odpovědi
anonym

Kladnou odpoveď na svou žádost docílíš jen vhodně zvolenou formulací,pokud je písemná,jedná-li se o ústní žádost,záleží hlavně na celkovém dojmu.Volbou vhodného oblečení budeš mít pár bodíků v kapse.Barvu bych zvolila neutrální.

Zdroj: http://www.na­bito.net/vyznam-barev/

LaDy MuSiC

Řekla bych, že nejvíc záleží na celkovém dojmu. Myslím tím, jak na člověka působíš, když tě víc pozná. Samozřejmě oblečení, ůčes apod. ti pomůže udělat větší dojem na první pohled, ale není to tak úplně důležité. Postoj by měl být spíš přirozený. Každý by se měl oblékat atd podle své nálady, nebo toho jak se cítí. Podle dnešního stylu, stačí prostě tričko s potiskem a uplý džíny. K tomu pásek a šátek kolem krku :) K těm barvám, si myslím, že zelená v zimě a na podzim nebo červená, oranžová v létě půsoí na ženě hezky. A barvy by samozřejmě neměly být moc křiklavé :) To je vše co si o tom myslím já

eLx

neni nic jako nejlepší dojem..

vem si, že se na to v dnešní době plný vědeckejch poznatků o člověku dívá většina lidí stejně.. každej chce bejt nej.. všichni si přečtou, co je nej.. a tim to nej naprosto zabijou..

barva – proč modrá? modrá je dobrá? blbost.. stačí když ty barvy nebudou moc křiklavý a budou k sobě ladit..

a postoj? teď si najdeš jak „správně“ držet tělo a gestikulovat a budeš to tak dělat? uvědomuješ si, jak křečovitý to bude? budeš vypadat jak když máš downův syndrom, když ti to bude nepřirozený..