Jiří Bohumil

Kterou aplikaci instalovat pro spouštění souborů .pps v e-mailu na mobilu a tabletu (Android)?

Snažil jsem se do svého mobilu /Android 4.4/ a tabletu /Android 4.2 Jelly Bean/ stahovat z GooglPlay různé aplikace za účelem spouštění příloh v souborech s příponou .pps, v e-mailech /Seznam.cz/. V různých poradnách jsem hledal informace, zatím jsem ale tento problém nevyřešil. Stále se mi objevovuje na mobilu i tabletu hláška „Bohužel, nemáte nainstalovánu aplikaci, kterou by šla příloha otevřít“. Na notebooku jdou tyto přílohy zobrazovat bez problémů, takže v těch souborech to není. Ví někdo a má odzkoušenou vhodnou aplikaci pro Android, která by uměla tyto soubory otevírat přímo v e-mailech a jestli ano, kde ji stáhnout? Prosím poraďte. Děkuji.

Odpovědi
cochee

I já mám na tabletu problémy s automatickým otevíráním souborů v příslušné aplikaci. Vypadá to, že Androidy nezvládají asociaci souborů tak dobře jako Windows. V některých souborových správcích asociace nefunguje vůbec, správce prohlásí, že jde o neznámý typ souboru. V jiných appkách zase je nabídnuta správná aplikace pro otevření, ale i když zafajfkuju, že se to má s touto aplikací otevírat vždy, příště se na to znovu objeví dotaz. Řešení je jednoduché – příslušný soubor, u tebe tedy .pps, ulož normálně na úložiště (je jedno, jestli na vnitřní nebo na paměťovou kartu) a spusť přímo office a v něm ten soubor najdi a otevři. Já používám WPS Office, mám Android 4.4.2 .