wendyX

Jakou alternativu použít místo Adobe Flash playeru?

Jaký alternativní doplněk pro přehrávání webových flash- animací,
videoklipů atp. použít místo všeobecně propagovaného až „vnucovaného“ programu Adobe Flash playeru? Má někdo zkušenost s něčím jiným? (aby běžel pod Win7 a spolupracoval s interním prohlížečem IE9, případně též s Operou). Dík za tipy.

Odpovědi
cochee

Adobe Flash není svobodná technologie, takže napsat k ní alternativu bude problémek. Pro Windows asi žádná neexistuje; pro GNU/Linux existuje nějaký swfdec, podrobnosti neznám. Jistou alternativu nabízí server YouTube, který (viz zdroj) zhodnotí používaný prohlížeč, zda podporuje technologii HTML5 a umožní jej přepnout, aby na youtubácká videa používal přednostně HTML5 namísto Flash. Mowlou nabízený Silverlight je schopný technologicky flash nahradit, rozhodně však ne způsobem, že si nainstaluju Silverlight namísto Flashe a on mi ten Flash obsah bude přehrávat – to ne. To by ten obsah musel být už v tom Silverlightu naprogramován. Totéž platí o tom HTML5, zde je pro něj podpora ze strany servru YouTube.

Zdroj: http://www.you­tube.com/html5

anonym

Např. MS SilverLight (ke stažení – http://www.mi­crosoft.com/sil­verlight/ ).