Michchaela

Jako tehotna bych se chtela zeptat jestli je pro me lepsi si zridit trvaly pobyt na urade nebo normalne v podnajmu?

Doplňuji:
Jako tehotna bych se chtela zeptat jestli je pro me lepsi si zridit trvaly pobyt na urade nebo normalne v podnajmu .

Nejlepší odpověď
ivzez

„Na úřadu si zřídit trvalý pobyt“ nemůže nikdo
a na odrese podnájmu pouze se souhlasem
majitele.

Získáte-li souhlas majitele,
je pro Vás výhodnější trvalý pobyt v místě, kde platíte nájem
a energie, protože po doložení příjmů a nákladů na bydlení
můžete „dosáhnout“ na příspěvek na bydlení.
S trvylým pobytem „na úřadě“ byste na dávku „nedosáhla“.

  • ––––

Trvalý pobyt s adresou ohlašovny úřadu zřizuje
obecní úřad tomu, komu byl zrušen trvalý pobyt.
Trvalý pobyt je potom v tom městě/v té obci,
v níž měl člověk naposledy trvalý pobyt.

Další odpovědi
jejjexk8

Pokud máš možnost tak je lepší trvalý pobyt:-) Jen to bude dost dlouho trvat.

Pepa25

Nechápu, kdo mezi lidmi šíří fámy o super výhodnosti mít TP na úřadě … To jsou opravdu všichni v exekuci nebo se jen snaží ošulit pár korun u některých plateb z hlavy? Super – do doby než je nesežene úřad v nějaké věci, kdy ho naopak oni potřebují …

Lovecrossed

další vychcánek, co si našuká děcko a jen uvažuje jak od pracujících vytahat co nejvíce peněz. Tohle mě tak sere…

Dochy

Jste opravdu v podnájmu? Domnívám se, že bydlení přes prostředníky není nejlepší alternativa, ale lidé podnájem a nájem pletou dohromady – proto se ptám.
Potkud byste byla v nájmu-pronájmu, máte smlouvu s majitelem a můžete si zřídit v bytě trvalý pobyt bez jeho souhlasu.