postcd

Jako nepodnikatel, jak najít podnikatele, kteří vystaví fakturu, přijmou peníze od někoho a pak mi je zašlou?

Je to legální? Jde o to, že na serveru jako stovkomat.cz jsem provedl nějakou práci a ten server (ne stovkomat) vyplácí peníze jen oproti faktuře. Poradíte prosím jakou frázi hledat na google abych nalezl podnikatele, kteří tu službu mohou poskytnout, je-li to legální?

Nejlepší odpověď
arygnoc

ako občan môžete pre niekoho (právnicku osobu) vykonať prácu (službu) iba ako:

  • brigádu (bez fakturácie, zmluvou)
  • zamestnanec (bez fakturácie, zmluvou)
  • dohodou o vykonaní práce (fakturácia)
  • živnostník (fakturácia)
  • iný podnikateľský subjekt (fakturácia)

(toto všetko je tzv. závislá práca)

pre občana môžete vykonať prácu (službu) iba v rámci občianskej výpomoci (tzv. nezávislá práca).

váš uvažovaný postup zaváňa porušovaním zákona (a z toho prameniacich právnych postihov pre vás, zadávateľa práce a prípadného fakturačného sprostredkovateľa).

;-Q

Další odpovědi
mosoj

  1. Podnikatel musí mít vůli něco takového udělat.
  2. Podnikatel musí mít ve svém podnikání zahrnuté práce které jsi dělal. Pokud nemá, nemůže fakturovat. Těžko bude řezník fakturovat práci na serveru.

3.Podnikatel bude mít také problém ti to proplatit. Jedině zase proti faktuře, nebo nějakou formou mzdy a to je už zase o něčem jiném.
Doplňuji:
Pokud dodrží podnikatel vše co jsem napsal, nevidím na tom nic nelegálního !!

terry

Spíš se poptej po kamarádech.

  • je to nelegální, cizí nebude vůbec
  • bude platit daň z příjmu. Zaplatíš o to víc?
  • proč sis podmínky odměn neprověřil dopředu?

McArthur

Hledat podnikatele, který toto pro Tebe udělá, je hloupost. Proč by to dělal, když z toho musí zaplatit daně a nic mu nenabízíš?

Jinak fakturu můžeš vystavit sám i bez živnostenského listu. Je možné, že je jejich požadavek takto kladen, aby nemuseli sepisovat hromadu smluv o provedení práce. Když vystavíš jen jednu fakturu, potom je to stejné, jako bys měl dohodu o vykonání práce.

Nezapomeň, že výdělek musíš přiznat Finančnímu úřadu. Daň je 15 %.