OptieX

Mohu odepisovat jako muž na nabídky práce navrhované pro ženy?

Nemluvím o zaměstnáních přímo určené pro ženy, ale třeba fakturant/ka. Píší, že shánějí „fakturantku“. To je neskutečná opačná diskriminace :D.

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle mně píšou, že hledají fakturanta nebo fakturantku. Takže je to v pořádku. Kdyby se ozval striptér místo striptérky, to by už v pořádku nebylo.

Další odpovědi
ivzez

Jste-li ochoten pracovat za plat pro ženy,
klidně se na taková místa můžete hlásit.

Podle mne to není diskrimininace, ale zaměstnavatel tak
dává „nenápadně“ najevo, že za tu práci nehodlá moc platit.

Podobně jako heslo „Práce vhodná pro absolventy“,
které také nediskriminuje zkušené zaměstnance.

mosoj

Samozřejmě že můžeš, ale jestliže se zadavatel rozhodl pro ženu moc ti to nepomůže.