FlAsh_7

Jako mohu postupně vybudovat mindset člověka, co se rád učí do školy?

Nechci hledat výmluvy,… Prosím, budu rád za praktické typy, které můžu hled aplikovat! Nebojím se začít. 🙂

Nejlepší odpověď
ElonMusk

Uvědomit si, že se neučíte kvůli známkám, ale kvůli sobě. Aneb jak se říká hlupáků je dost, vy můžete být vzdělaný.

Na střední škole člověka samozřejmě ne vše zajímá, a některé předměty pravděpodobně přejde bez zájmu, ale zejm. na vysoké škole je dobré se skutečně učit pro sebe a jít nad rámec povinné látky (zde je předpoklad, že vás obor již skutečně zajímá).

Další odpovědi
Gus_Fring

Začni se o jednotlivé předměty zajímat do hloubky ve svém volném časem násilím a poté tě snad začnou zajímat nenásilně. Nenásilnou cestu k tvému cíli neznám.

Vojta24

V tom případě se neboj úzce specializovat, neboj se zajímat hlavně o to co tě skutečně zajímá, ne jen o to co si ostatní myslí, že bys měl znát. Od té chvíle, se začneš učit sám pro sebe a tvůj vlastní zájem tě bude efektivně pohánět. Své o tom by ti mohli říkat všichni ti veleúspěšní vědci a obchodníci, kteří v určité fázi bez váhání dali své specializace přednost před obecným biflováním pouček. … Určitý základ samozřejmě opravdu mít musíš, ale nemusí být ani zdaleka tak rozsáhlý, jak si učitelský sbor bežně myslí. Nemusíš se zevrubně zajímat o literaturu i matematiku současně, o hudební nauku i elektrotechniku, nemusíš být expert na dějiny stejně jako někdo, koho nezaskočí žádný fyzikální problém a ty skutečně velké ho řešit baví a láká. Nemusíš prostě být nadšený do všeho 🙂

takže tři slova: „neboj se specializovat“, neboj se sám si vybrat, v čem chceš být sakra dobrý a pak pro to udělej co bude v tvých silách, ne proto že musíš, ale už proto že sám chceš, protože zájem vzešel přímo od tebe. A vůbec se neboj i připustit, že budou existovat vždy obory, které tě prostě zajímat nebudou, je to přirozené.

elkon

V prvé řadě se nauč pravopis.