Jaké máte zkušenosti se zubními oleji, například kokosovým nebo jinými?

Nejlepší odpověď
annas

Používám jedině kokosový olej, do něhož přidám kurkumu, na čištění zubů místo zubní pasty. Takže ho po vyčištění vyplivnu. Bělí zuby a desinfikuje

Dnes jsem právě četla článek, že tento olej se má používat jen občas, že zvyšuje cholesterol., že je to jed. Takže snad jsem v normě, ale až doberu kelímek, zvážím, zda se nevrátím kl tradiční zubní pastě.

https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/zlinsky-kraj-chce-medveda-v-regionu-odstrelit/1677670

Odkaz patřil k jiné otázce, proto vkládám ten, který jsem vložila v protikladu k tomu druhého.

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/481743-horsi-nez-sadlo-cisty-jed-odbornici-se-predhaneji-s-odsudky-kokosoveho-oleje.html

Zde jsou vstřícnější
https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/428682-pravda-o-kokosovem-oleji.html

Další odpovědi
da ny

Z biochemického hlediska, oproti mnoha zubním pastám dobrá věc.
Vzhledem k tomu, že se chtě nechtě dostává část olejů do trávícího traktu:
obloukem bych se já, zcela vyhýbala kokosovému oleji (v ústech i kuchyni)..

(Složení/oleje, mohou být různé: „Rostlinné oleje, např. sójový, z vlašských ořechů, mandlový, olivový. Éterické oleje, např. z mateřídoušky, šalvěje…“.)..

da ny

Někteří odborníci doporučují jen zubní oleje k ústní hygieně.
V pastách je často mnoho škodlivin.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8WouLIme­quw
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5kGIOsYa­oFg

Mc Merkurion

… olej mám v autě, ve friťáku, požívám na smažení a do salátů, ale že je i na zuby slyším poprvý, holt, člověk se stále učí …

annas

Opravdu. Někde jsem to četla. O kurkumě dřív. Už to prakltiku rok či dva.

Sce nemáte takový poci v puse jako při čištění zubní pastou, ale když náhodou kousek spolknete tak si „pochutnáte“ na rozdíl od zubní pasty.

Těžko říct, napřed se ěco chválí, pak zase zatracuje.

anonym

Co ten první odkaz na toho medvěda? 😁 :/
Jinak taky jsem to četl o tom kokosovém oleji, zde máte aktuálnější článek z roku 2018: https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/481743-horsi-nez-sadlo-cisty-jed-odbornici-se-predhaneji-s-odsudky-kokosoveho-oleje.html
Podílí se prý totiž na zvyšování „špatného“ cholesterolu.
Ale nevím nevím, on se svět tváří že chce pomáhat lidem že se vyrábí výrobky který léči a podobně, ale realita je je jiná, je to pravý opak, a proto si myslím že ten kokosový olej je třeba i moc dobrá věc a jen to ty instituce kteří toto zjištění o špatném oleji ´´zjistili´´ haní aby se nadále prodávali ty reklamou propagované pasty co jsou v tv a obchodech, buď jsou ty tzv. zjišťovací instituce podplacený od těch firem co obyč pasty prodávají aby řekli nesmysl, nebo prostě zdravá věc v oběhu nesmí kolovat ve velkém měřítku a snaží se to zamanévrovat o nějakém špatném cholesterolu na který lidi slyší že ty ty ty to ne.
Svět je těžký rozeznat.

annas

Třeba medvědovi kokosový olej chutná. -)

Omlouvám se, zřejmě jsem u nového odkazu málo stiskla myš a zůstal původní odkaz na medvěda.

Ten odkaz, který jem měla vložit, byl nový, aktuální, ten druhý jsem vložila pro rovnání.

Narazila jsem na něj ráno, když jsem něco hledala, vy jste se pak zeptal.

Já to vím už dávno, ale na zuby beru minimum, ale zřejmě oopět omezím.

Mc Merkurion

… dycinky nejlepší dezinfekce byl alkohol, olej to jen zamastí …

annas

Tento olej není vůbec mastný. Moje známá na něm smaží, peče atd. Doporučila mně ho, ale nějak mně to nezaujalo.. Až později na čištění zubů.

Známá si koupila si v létě velký kelímek kokosového oleje. Nesla ho v ruce, ale přesně nevím, jak se to událo, že ho vylila. na oblečení. .

Protože bylo teplo, olej byl tekutý, téměř celý skončil na jejím oblečení.

Ale, když sukně vyschla, nebyla vůbec mastná.

Přesvědčila jsem se o tom rovněž.