MartinaSpi

Jak napsat odvolání proti platbě školného na veřejné vysoké škole?

Nejlepší odpověď
annas

Jak napsat? Jako studentka stávající VŠ znáte důvody, proč se odvoláváte proti platbě školného. Stylizovat musíte sama, protože neznáme všechny podrobnosti.

Dodržíte úpravu – adresát, odesílatel – napíšete ročník, fakultu obor atd. v textu pak důvody, podepíšete a odešlete.

V odkazu najdete, jak má dopis vypadat po stránce formální

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b&biw=1106&bi­h=882&tbm=isch&sa=1&e­i=aiYKXLS6I8aX­sAeS-oWYCA&q=vzor+do­pisů+odvolání&oq=vzor+d­opisů+odvolání&gs_l=im­g.12...14416.17484­..19488...0.0­..0.120.993.1j8­......1....1.­.gws-wiz-img.......0i8i30­.DmdSWYAf3xs

Další odpovědi
ivzez

MartinoSpi, otázkou ke stejnému problému porušujete zdejší pravidla.

Navíc jste ani neuvedla odkaz na svou původní otázku: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/studovala-jsem-vs-upol-pedagogickou-v-olomouci-5-let-mgr-jsem-bohuzel-nedodelala-studiumjsem-zacala-v-r-2004

Annas Vám odpověděla správně, ale kvůli chybějícímu
odkazu nevěděla, čeho se problém týká.

V případě překročení standardní délky studia, u bakaláře jsou
to 3 + 1 rok, nemá odvolání smysl, protože platíte za překročení
délky studia (VŠ má na školné nárok).

Správné odpovědi máte už u předchozí otázky, v níž
jste se ani nenamáhala nominovat nejlepší odpověď.

Dochy

Nechápu proti čemu se chceš odvolávat… Platby jsou určitě uvedeny ve školním řádu či podobné listině a vycházejí z platného zákona¨(o vysokých školách) 111/1998 §58, odst. 3:
„Studuje-li student ve studijním programu déle, než je standardní doba studia zvětšená o jeden rok v bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za studium, který činí za každých dalších započatých šest měsíců studia nejméně jedenapůlnásobek základu; do doby studia se započtou též doby všech předchozích studií v bakalářských a magisterských studijních programech, které byly ukončeny jinak než řádně podle § 45 odst. 3 nebo § 46 odst. 3, nejde-li o předchozí studium, po jehož ukončení student řádně ukončil studijní program stejného typu…“ (pokračují nějaké „úlevy“)

Takže podle mně škola vyměřila školné na základě zákona a pokud jde o veřejnou vysokou školu ani nemá možnost školné někomu odpustit. Radši se podívej (zvlášť pokud máš finanční potíže a jinak je pro tebe škola opravdu zajímavá) zda škola nemá nějaký stipendijní program který by to školné mohl finančně kompenzovat (zpravidla alespoň částečně podmíněné slušným prospěchem).