Pruzkumnik

Kterému jednostopému doprav. prostředku (lehkému mopedu Babetta 210, či čínskému skútru) byste dali přednost? A proč?

Zvolili byste raději

  1. Lehký moped Babetta 210

+nemá akumulator
+vleze se na každou chodbu
+možnost přišlápnout do pedálu do kopce
+možnost odpojit motor od zadního kola a šlapat jak na kole
+v případě poruchy uprostřed křižovatky možnost šlápnout do pedálů
+úzký
+levný náhradní díly
+jednoduchá udržba/servis
+jednoduchá elektrika
+hodí se jak do města, tak na venkov a polní cesty

  • jednomístný
  • nemá ochranu nohou(sed jak na kole)
  • nemá blinkry (jak který model), třeba ukazovat rukou
  • nemá startér
  • při zahřátí motoru gufera propouští olej k suchým spojkám, třeba jednoduše otřít jinak prokluzují
  • motor zabírá při jízdě z kopce(kvůli rozjezdové spojce)

nebo

2)Čínský skútr
+Možnost jízdy ve dvou
+Blinkry
+Ochrana nohou (sed jak na WC)
+má startér
±má akumulátor(blinkry, startér, třeba udržovat a přes zimu provést spešl péči)
±některé nemají startovací páku

  • v případě poruchy baterie a zastavení uprostřed křižovatky nemožnost roztlačit
  • složitější udržba, dražší náhradní díly
  • složitá elektrika
  • hodí se spíš do města

Nejlepší odpověď
Kepler

Babetta 210(50ccm-45km/h max)

Na cestování po městě stačí a je mnohem dostupnější. Babeta 210 se už nevyrábí. Existují i čtyřtaktní modely nečínské výroby. Čínským šmejdům bych se vyhnul jako čert kříži.

Další odpovědi
Kryšpín

Babetta 210(50ccm-45km/h max)

Babeta i když je to veterán, ale není vyroben v rákosí a mám dojem, že po dvaceti letech nýnější rákos-skutr, pokud nebude balzamován v garáži, nebude jich mnoho možná žádný již jezdit

jáára

Čínský skútr(50ccm-45km/h max)

https://stora­ge.navratdore­ality.cz//data/vi­deo/2017-01-31/87274_5890­bd4708b027-14871356.mp4

yuko

Babetta 210(50ccm-45km/h max)

brillant

Babetta 210(50ccm-45km/h max)

dubraro

Čínský skútr(50ccm-45km/h max)

Já bych asi bral ten skútr, přece jenom je to pohodlnější. Napřed bych si ale našel recenze a zjistil, který je o trochu menší šmejd, nebo alespoň jsou na něj dostupné náhradní díly.

Lamalam

Babetta 210(50ccm-45km/h max)

Pruzkumnik

ještě bych doplnil že babetta má oproti skútru dostupnější motor
a né každý má zrovna garáž/obrovskou chodbu kam dat skútr a tak musí stát na ulici
babetta se samozřejmě díky menší váze lépe tlačí po chodníku
ovšem babetta nemá klíček k zapalování jen lze uzamknout řízení, takže babettu může jakýkoliv kolemjdoucí(když ví jak) nastartovat

Pruzkumnik

ještě bych doplnil že babetta má oproti skútru dostupnější motor
a né každý má zrovna garáž/obrovskou chodbu kam dat skútr a tak musí stát na ulici
babetta se samozřejmě díky menší váze lépe tlačí po chodníku
ovšem babetta nemá klíček k zapalování jen lze uzamknout řízení, takže babettu může jakýkoliv kolemjdoucí(když ví jak) nastartovat

Pruzkumnik

ještě bych doplnil že babetta má oproti skútru dostupnější motor
a né každý má zrovna garáž/obrovskou chodbu kam dat skútr a tak musí stát na ulici
babetta se samozřejmě díky menší váze lépe tlačí po chodníku
ovšem babetta nemá klíček k zapalování jen lze uzamknout řízení, takže babettu může jakýkoliv kolemjdoucí(když ví jak) nastartovat