zjentek

Jakej plat dneska bere popelář ze severní Moravy, konkrétněji z Bruntálu a pak ještě z Háje ve Slezsku?

Koukám, že to moc lidí neví. Finanční gramotnost na webu asi není moc populární, což se dá pochopit ;)
Tak jsem otázku obnovil, no, třeba bude ještě někdo vědět a přidá se…

Nejlepší odpověď
annas

Na netu je možné najit jen průměrný plat obecně, který se může lišit v jednotlilvých oblastech.

Průměrný hrubý měsíčny plat popeláře pro Českou republiku je
16 041 Kč.
http://www.pla­ty.cz/platy/sluz­by/popelar

Další odpovědi
Emefej

Nevím, kolik bere popelář v Háji ve Slezsku – jsem tedy podle tebe finanční negramot?

gecco

Nepleteš si finanční gramotnost se znalostí platových limitů dle profesí a oblastí?
😉
Pokud tu není popelář z dané oblasti (nebo ti nebude chtít odpovědět), nezjistíš…

hapiky

Jestli to chceš opravdu vědět, tak jdi do Háje.

Drap

Finanční gramotnost je úplně něco jiného, než znalost platů jednotlivých profesí. Pokud se zajímáš o místo popeláře a nemáš ve svozové firmě dobrý kontakt, tak máš zřejmě smůlu. Místa popelářů bývají dlouhodobě obsazena a je problém tam najít zaměstnání.

Kryšpín

V Hájích nevím, ale v Praze tam je blaze 28 je průměr, možná má i více

zjentek

Emefej, to neváhej! ;)

zjentek

…ale bůh ví, jestli vůbec maj v takový nějaký „ďouře“ vlastní skládku, anebo jim to svážej z nejbližšího velkoměsta, což by asi připadlo Kravařím, takže soryjako a tímto seš zase gramotnej ;)

zjentek

Ad annas: Kurnik! Tak to tu u nas maju chlapi hrubo nad pruměr!
Ale možná, že v tom Háji, či Bruntále, mají skutečně tak malinko, bůh ví..

zjentek

Gecco, jenom sem si poplet pojmy, nechtěl jsem hned někoho urazit ;)

gecco

😉
Dyk tě nebiju…
😉