IvkaxD

Jakej je rozdíl mezi imbecilem a blbcem?

Nejlepší odpověď
Hykam

Blbec – hanlivé označení hloupého člověka

Imbecil – původní rozdělení mentální retardace v medicíně (idiot, imbecil a debil – dnes se již nepoužívá)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­teligen%C4%8Dn%C­3%AD_kvocient

Další odpovědi
Bedy

Imbecil je člověk, který má opravdu malé IQ (35–49) a je to prostě vedeno jako regulerní mentální retardace.
A blbec? No krásně to napsal Miloš Zeman ve své knize Jak jsem se mýlil v politice – cituji – Blbec nejen že neví, že neví, ale domnívá se, že ví a je ochoten to všemi prostředky hlásat.