Avatar uživatele
Pokročilý

Jakej je postup,aby byla učitelkou?

Ahoj :-)) Někdo mi říká,že musim samozřejmě udělat gympl nebo jakoukoliv střední a pak třeba na pedagogocikou a pak můžu rovnou učit.Ti druzí mi řekli,že mám udělat gympl,bakaláře a pak pedagogickou.Jakej je teda správní postup,aby se stala učitelkou 2.stupně ZŠ nebo střední školy?

Doplňuji:
Obor ještě nevim,ale zaměřuju se na výtvarnou výchovu a občanskou :-))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zkuste si projít archiv, dotazy stejného rázu se opakuji.

Jinak je nutná maturita, pak pedagogická, filozofická či přírodovědecká fakulta na VŠ - obor učitelství. Chcete-li učit odborné předměty na střední škole, musíte si doplnit pedagogické studium po ukončení VŠ..

Jako kvalifikace pro učitele je magisterské studium. Bakalařské stačí třeba pro výuku na jazykové škole.

Od r. 2015 nesmí na školách učit nekvalifikovaní učitelé, tedy ti, kteří nesplňují předepsané podmínky - uvedla jsem je.

Jinak se podívejte do odkazu, je vidět, že se zatím zcela neorientujete. Projděte si typy učitelství, obory. Zatím je nejdůležitější získat maturitu.

http://www.jobs.cz/…


Doplňuji:
Vyhledala jsem ještě konkrétnějí informace - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

1. první stupeň základní školy (tzv. dlouhý) magisterský studijní program na Pedagogické fakultě JU, jediná situace, kdy absolvent střední školy studuje souvisle (bez bakalářského stupně) až k diplomu magistra učitelství.

2. druhý stupeň základní školy
Nejprve musíte absolvovat tříleté bakalářské studium (obory „ … se zaměřením na vzdělávání“) na Pedagogické fakultě JU a teprve po jeho úspěšném absolvování (které Vás podle školského zákona samo o sobě neopravňuje k výkonu učitelského povolání) vstoupíte do dvouletého navazujícího magisterského studia „Učitelství pro základní školy“ oborů „učitelství pro 2. stupeň základních škol“ podle jednotlivých kombinací aprobačních předmětů, na téže fakultě. Teprve absolvováním obou těchto studijních stupňů získáte kvalifikaci učitele dvou aprobačních předmětů pro 2. stupeň základní školy.

3. střední školy (různých typů)
V tomto případě musíte rovněž absolvovat nejprve tříleté bakalářské studium a to obvykle dvojice oborů odpovídajících Vaší budoucí učitelské aprobační kombinaci. Studovat budete buď na jedné nebo souběžně na dvou z celkem tří fakult JU.

Pokud zvolíte kombinaci jen přírodovědných předmětů, bude to na Přírodovědecké fakultě JU. Pokud zvolíte kombinaci jen humanitních předmětů, bude to na fakultě Filozofické. Dvojici předmětů z obou těchto kategorií budete studovat na obou těchto fakultách (zapsáni ke studiu budete na jedné z nich, obvykle Přírodovědecké). Pokud budete s některým jiným předmětem kombinovat předmět tělesná výchova, bude Vaší druhou studijní fakultou Pedagogická fakulta JU. Přihlášku podáváte na jednu (kteroukoliv) ze dvou fakult s uvedením obou oborů (budoucích aprobačních předmětů), platíte jeden poplatek za přijímací řízení. Fakulty si navzájem Vaši přihlášku předají.

Po absolvování tříletého bakalářského stupně studia budete pokračovat na stejné fakultě (fakultách) ve dvouletém navazujícím magisterském studiu. Teprve jeho absolvováním získáte kvalifikaci učitele pro střední školu.

a další možnosti

http://www.jcu.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

taky by mě zajímalo jaký obor chceš učit ?
protože bys měla začít nejdřive s češtinou
a mohli by tě přijmout tak na dějepis, nebo
na tělocvik, jestli máš fyzičku a vychovatelku
bys mohla také vykonávát, ale jak říkám ČJ
je důležitý..


Avatar uživatele
Zlatý

ti druzí to mají nějaké pomotané - bakalář se už dělá na té pedagogické (už se jedná o VŠ studium, VŠ titul). Některé obory si zachovaly pětileté magisterské studium (tj. bez bakaláře, jdete rovnou na magistra), těch je však pomálu - ve většině oborů se dnes studuje tři roky na bakaláře a pak další dva roky tzv. "navazující magisterské" studium.
Učitelkou se můžete stát i po studiu na filozofické fakultě a následném absolvování tzv. pedagogického minima.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1268
Zlatý ivzez 750
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 539
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.