Jakého střihu byly(možná ještě jsou)„švédské košile“ ?!

Nejlepší odpověď
Drap

Oblékají se přes hlavu, nemají zapínání, límec neni vyveden až na střed košile a konči na boku.Pod krkem je kolmo k ose těla část látky předního dílu, sahající až pod krk. Zapíná se dvěma knoflíčky, na každé straně jeden.
Patřilo to kdysi k velice módním a oblíbeným výrobkům. Nenosily se vůbec špatně.

Další odpovědi
anonym

jó,jó,to byly módní hity,byly pěkné,oblékaly se přes hlavu,zapínání vodorovné na dva knoflíky.

tom004

Ten střih mi tak trochu připomíná písmeno T. Nosím je v létě i dnes.Kamarád­ka,krejčová která to ještě umí, mi je šije.V horku,pa­ráda.

Rufus

Také si je pamatuji, nosil je s oblibou brácha i jeho kamarádi…byly docela zajímavé a slušivé…