Morčata331

Jaké vybrat plemeno psa k domku ze zahradou?

Kdybych si pořizovala psa jaké plemeno by bylo nejlepší? Máme rodinný dům se zahradou.. Nechci nějakého obřího psa ale nějakého který by vydržel přes den venku. Procházky mi nedělají problém tak klidně nějakého který potřebuje dlouhé procházky. Nějakého který tolik nepouští chlupy. Ale aby taky nebyl tvrdohlavej… poradte prosím..

Odpovědi
weronika

Tak mohu doporučit Shiba-inu. Velice nenáročné plemeno, je původný nevyšlechtěné takže velká možnost předkusu, je hodně na jednoho páníčka. Vycvičit se dá i v pokročilejším věku. Na zimu nahazuje tlustou srst takže není mu zima ani v –30 :D
horší je to na jaře- poměrně dlouho pouští ve větší míře chlupy, ale záleží také s jakou rychlostí nastoupí jaro. jinak prakticky nelíná. Hlídá spíše štěkotem- siréna :D tedy naše taková je.
Je možnost, že možná na jaře budou štěnata ( fenka je bez pp ale čistokrevná- z útulku, a tak papíry se k nám nedostali) takže případně možnost koupě :)

Neeffy

K Domku se zahradou určitě nejlepší bude porcelánový! 🙂 (Dělám si srandu…:-)) Rodinný domek a zahrada je určitě velký plus. Ale pejska si pořizujete sobě jako kamaráda a parťáka. Já bych volil určtiě plemeno které se mi líbí ale pouze to které zvládnu. Takže, pokud se jedná o prvního psa či fenku, určitě do ruky katalog a něco si o nich přečíst. 🙂

MoroAirWolf

No,nejlepší je nějaké menší plemeno,je to na tobě,co máš radši,můžeš si pořídit i většího pejska,stačí,když s ním budeš chodit často na procházky,ale pokud se chceš o pejscích dozvědět více,koukni se na tohle 😁 http://www.ha­fici.cz/psi/

MoroAirWolf

No…jestli chceš nějakého pejska,který nepelichá,mám jedno veliké řešení,stačí si pořídit naháče :DDD