rygol

Jakeho poskytovtele internetu byste mi v Praze doporucili? Na co si dat pozor?

Nejlepší odpověď
www

Volil bych kabel a vybíral podle cena/rychlost např. zde:

Zdroj: pocitace-internet-komunikace.sluz­by.cz/interne­tove-pripojeni/praha

Další odpovědi
Michal Kole

Hlavně nějakého který má optickou síť (např. UPC má optiku), ta je nejrychlešjší. ADSL/VDSL se optice nevyrovnají.

Nejhorší jsou WiFi sítě, většinou často padají a jsou pomalé, to je pak rychlejší i ADSL a VDSL (to je rychlejší asi o polovinu, teda teoreticky)

Poptat se na internetových forech, jakou má skutečnou rychlost (smlouvy jsou psané tak, že platíš třeba za 60 mbps, ale když ti to pojede jen 33,6 kbps tak podle smlouvy je to OK a reklamace se zamítne), dále jsou důležité hodnoty FUP (a jaký trest je za překročení, např. doplatit za přenesená data navíc, nebo se sníží rychlost ), upload (důležité zejména, pokud budeš poskytovat obsah např. sdílet filmy – to je nezákonné)

Důležitá je např. dostupnost technické podpory ve dne v noci, cena servisního zásahu

cena připojení, aktivační (zřizovací poplatek), další služby (pevná IP), email (velikost schránky, webové rozhraní, pop/smtp, prostor pro zřízení webu, zařízení domény)

Nejlepší si vyžádat návrh smlouvy a odnést to právníkovi, zda tam není nějaký zakopaný pes, např. pokuta za neoprávěnou reklamaci nebo servisní zásah, když je problém ve tvém PC.