Jakého pohlaví byli Křemílek a Vochomůrka?

Co myslíte? Křemílek by měl bejt jasnej, ale co Vochomůrka?
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
quentos

Teď jste právě na sebe prozradil, že jste „Pohádky z mechu a kapradí“ v životě neměl v knižní podobě v ruce – jinak byste věděl, že oba dva byli mužského pohlaví. Když se někdo jmenuje Havelka, taky nepochybujete o jeho pohlaví, přestože je to název houby a ona houba jako taková je ženského rodu.

Další odpovědi
redy

Ten Vochomůrka, není to holka.

lexx

pohádkové večerníčkové postavičky jsou bezpohlavní jako příkladem Bolek a Lolek

anonym

Pro Quentose:Taky jsem myslel,že poh,postavy jsou některé bezpohlavní,ale knihu jsem opravdu nečet,jen večerníčky.