sisinec123

Jakého pejska do bytu?

Zdravím, delší dobu uvažuju nad pořízením pejska. Chybí mi trocha té zvířecí lásky. Ale problém je, že jsem 10 hodin denně pryč, když chodím do práce a nechci, aby pejsek nějak moc tesknil. Je nějaká rasa pejska, který je spíš samotářský a vydrží bez problémů sám? Děkuji. Hloupé odpovědi si nechte.
Doplňuji, že sice bydlím v bytě, ale na vesnici. Máme velkou zahradu, kde pes může lítat. Ale chtěla bych ho mít radši doma.

Nejlepší odpověď
Kazatel

Ideální je v takovém případé, plyšový.

Další odpovědi
da ny

Od majitelů psů včetně služebních plemen vím, že pejsek 8 i 10 h „vydrží“ sám, ale
Mělo by to být spíše výjimečné. Mně je takových pejsků líto!
Pouvažujte raději o pořízení KOČIČKY.
Není to jednoduché.
Do bytu raději menší a klidnější plemeno. Někdo může brát mrňouse i do práce.
Pejsek moc miluje svého páníčka a je rád v jeho společnosti. Potřebuje hodně hraček
a hodně pozornosti
Štěňátko po dobu několika měsíců několik dávek jídla denně, než přejde na 1 – 2 porce.
Venčit je třeba po 2 hodinách, než získá hygienické návyky. Než "vydrží“ i 8 – 10 h.
Pejsek může přes den hodně spát, nebo rozkouše, zničí na co přijde (závislé na plemeni a povaze jedince). Některá plemena jsou chytrá, jiná jsou někde vzadu v žebříčku „inteligence“.
Jsou plemena, která nepotřebují dlouhé procházky, ale zabavit a unavit se mají jinak.
Hrou“rozumovou“ nebo na 1 stráni. Také jsou mini plemena, téměř do kabelky.

Nikdy jsem doma psa nesměla mít a neměla. Dcera si počkala na štěňátko, úžasného kluka Sheltie Blue Merle, nepřerostlý. Když byli oba mladí v práci 8h a nemohli přes poledne krmit, pomáhala jsem pár měsíců s krmením a venčením.
Pak u mne bydlela dcera s pejskem půl roku. Ten pupíček mně opravdu dostal. Navíc je neskutečně sympatický a mazlivý. Moc mi chybí. Půjčuji si ho na venčení
Doma téměř neštěká, ani sám. Ale hlídá. Že se něco děje na chodbě vědět dá.
A 1× v týdnu u mne smí i spát. Pak si vše oba užíváme. Sem tam zaskočím, když je třeba.
Dcera ho bere téměř všude, nikde se dlouho nezdržuje. Pokud jedou na výlet, pejsek jede též, nebo je u mne. Nebývá sám více jak 6 hodin.
Venku poctivě sbíráme hovénka (někdy i cizí).:-)

antalastasa

https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/rap­pa-plysovy-pes-salasnicky-lezici-40-cm/ Doporučuji. Je spíš samotařský a vydrží bez problému sám.

elkon

Zakázal bych chování psů v bytech, je to týrání. Pes potřebuje zahradu, aby měl stále možnost seberealizace. Myslím, že to je horší než chování zvířat v cirkuse.

DoTazatel

Pes do bytu nepatří, je to bezohledné k ostatním nájemníkům, obzvlášť, pokud by majitel pobýval delší čas dne mimo domov – je to týrání, jak zvířete, tak o to víc ostatních. Takové kňučení, vytí a štěkání přes den je jedna radost, a ještě pro ty, kteří třeba chodí spát po noční… a ten pes bude každopádně štěkat, když bude sám a zavřený uvnitř.
(Tohle není hloupá odpověď = do bytu pes nepatří, je to krom jiného extrémně hlučné zvíře, nehledě na velikost a rasu).

Rokio

Rozhodně nedoporučuji velká a lovecká plemena. Dobrý pes pro tebe je podle mě kavalír king charles španěl. Tomu nevadí být dlouho doma a také rád chodí na procházky. Kavalíři jsou velmi láskyplní, mazliví, společenští, ale rovněž i ochrání dům před lupiči.

Kelt

Klidně bych ti takového mazlíčka dělal já. Manželka je v práci jen 6 hodin a jsem rád sám, sedím u stolu a dělám si na počítači. Klidně bych s tebou chodil i na procházky a další věci.

Kajoch

Knírač…malý,čer­nostříbrný…úžas­ný,inteligentní společník,který zbytečně neštěká a trpělivě čeká na návrat svého pána domů.

cochee

Kajoch: tvrzení proti tvrzení. Možná, že tví sousedi to s kňučením a štěkáním tvého psa/tvých psů vidí jinak, jen ty o tom nevíš. Je vidět, že jsi „psofil“ a prostě absolutně nejsi schopný akceptovat fakt, že spousty lidí nejsou na tom stejně jako ty ohledem vztahu ke psům, naopak jejich vztah ke psům je opačný. Mimochodem, tvůj popis knírače v odpovědi mi připadne naprosto směšný: „zbytečně neštěká a trpělivě čeká na návrat svého pána domů“ – poznal jsem v životě spousty kníračů a nezanedbatelná část z nich o samotě řvala jak tuři. Ale to je zbytečná polemika, stejně si budeš stát za svým.

Kajoch

DoTazatel:s tvým názorem nesouhlasím.Asi jsi nikdy psa nevlastnil.Kńučením a štěkáním žádný můj pes sousedy neobtěžuje ani neobtěžoval a radost,přes všechnu starost, kterou ti tvůj čtyřnohý přítel poskytne,prav­děpodobně ani nedokážeš pochopit.

DoTazatel

Mám psa (nemám ho v bytě).

Kajoch

…v tom případě…??