Kepler

Jakého oxidačního stupně může dosáhnout tupec?

Z řečtiny oxys – ostrý, moros – tupý. Jinak oxymoron je nelogické slovní spojení, jak jistě víte. Co asi tak vznikne superoxidováním tupce? Například když jej hodíme do vany s koncentrovaným peroxidem vodíku?

Nejlepší odpověď
Kelt

Oxidace je slučování s kyslíkem. Nejrychleji probíhá hoření. Když někoho spálíš nebo hodíš do koncentrovaného oxidačního činidla, tak to má velmi rychle spočítané. Takovou rychlou oxidaci zažil i Jan Hus v roce 1415. No a jak jistě víš, maximální oxidační stupeň je 8 – osmičelý. Takže tupec – tupecičelý.

EKSOT123

Tak to je slušný, tupec s osmi čely… Ostřit lze třeba i klepáním kladívkem (vyklepávání kosy).

Kepler

Kelt: – ičelý jenom za předpokladu, že tupec bude mít k dispozici dostatek valenčních elektronů. Takový Hus mohl být podle mého odhadu maximálně Husákový, ale spíše jen Husitý. Odtud název husité.