Rokio

Jaké znáte příklady nedbalostních trestných činů, za které může pachatel skončit ve vězení?

Mám na mysli ty trestné činy, kde není tak mizivá šance, že se jich nechtěně člověk dopustí?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, našla by se jich spousta. Vybavuje se mi jeden, byl sice už před mnoha léty, ale znal jsem i některé ze zúčastněných. Myslím, že neni až tak častý.
Pracovnice ČD, nedopatřením přehodila špatně, nebo nepřehodila návěstidlo. Vlak vjel tam kam neměl. Došlo ke srážce a k vykolejení. Několik mrtvých. Byl to neúmyslný trestný čin z nedbalosti ohodnocený několikaletým vězením.

Další odpovědi
Emefej

Tyto činy jsou popsány v paragrafech 143, 147 a 148 zákona 40/2009 Sb. Jedná se o zabití, ublížení na zdraví a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.