Alesh

Jaké znáte písničky s logickými nesmysly v textu?

Napadly mě tři:

  1. Lenka Filipová – Zamilovaná:

„Pozemský čas v ten moment ztratil svůj krok, ten okamžik trval celý světelný rok“ (světelný rok je jednotka délky a ne času 🙂 )

  1. Richard Müller – Baroko:

„Schoulené holky spí nahé u hrobu Tycha de Brahe.“ (Tycho, 2. pád: bez Tychona, a to „de“ mu taky nepatří více viz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tycho_Bra­he)

  1. Lucie Bílá – Láska je láska:

„Mácha má štěstí, že je kamenej. Jinak by už nestál, smíchy by řval a byl by v pase zlomenej.“ (Mácha na Petříně je z bronzu.)

Nejlepší odpověď
anonym

Ja dodnes nevim , co je to ta vicka .. Ovčáci, čtveráci .. vy ste naší VIČKU i tu čočovičku … 🙂

  • iv-

Další odpovědi
Amie

No, mě vždy zajímalo spíš jakse mi líb píničky a tak, než abych študovala, co je tam zahlouposti. Někdy totiž dává zabrat i pochopit ten text.

Ale mrkni se hlavně na anglický – tam je těchto „nesmyslů“ habaděj. Nebo němčina.

Ale tyhle „nesmysly“ jsou z jedinýho důvodu – aby to dávalo rým a dalo se to dobře zazpívat, takže já osobně dávám přednost vychutnant si písničku než se zajímat, kolikrát v německé písničky vynechali člen či že Mácha zkameněl.

anonym

Podle mě je to písnička od Nohavici TĚŠÍNSKÁ, kde má refrén Měl bych krásnou ženu a tři děti
zdraví bych měl a bylo by mi kolem třiceti
celý dlouhý život před sebou
celé krásné dvacáté století.

Dvacáté století nebylo přece krásné, 2 světové války a politické represe v padesátých letech ( i když třeba dělníků ve fabrikách se to moc netýkalo).

Erbanka

Mě spíš fascinuje toto:
„Žádnej neví co je to železo,žádnej neví co je kroužek.“
„Kroužek je železo, má zlatá Terezo..“

Jose1f

Komáři se ženili, dzum, dzum, ženili,
kapku vína neměli, dzum, dzum, neměli

hanny 2

anonym

Hanny !! 🙂 Diky.