trpaslicek

Jaké znáte méně známé nebo „divné“ pověry?

Nemyslím takové ty známé o černé kočce a pavoukovi v bytě apod. Ale třeba takové pověry typu: nové boty se nesmí položit na stůl jinak už pak budou majiteli pořád malé. Nebo třeba: když se vysype sůl tak se má hodit špetka té vysypané soli za rameno. Myslím, že mi říkal někdo kdysi o nějaké pověře s hřebenem a pak ještě s klíčema, ale už nevím co to mělo znamenat.. Chtěla bych znát více takových pověr, ono se to občas hodí 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Ryje jako krtek – proti někomu pracuje lstivě a potají.

Slepice, která kokrhá jako kohout, oznamuje smrt i nebo nějaké neštěstí, proto se musí zabít.

Stříháním vlasů u těhotné ženy a stříháním vlásků dítěte do roka jeho věku mu zkrátíte život..

Nevracet se, jinak máte smůlu

Vyjít ráno z domu levou nohou přináší smůlu.

Kolikrát slyšíte kukačku zakukat, tolik vám zbývá roků života.

Na Štědrý den a na svátek Silvestra (přechod na Nový rok) se nemá prát a věsit prádlo – přivolává se neštěstí do domu.

Další odpovědi
anonym

Staré známé,když potkáš kominíka,chyť se za knoflík,abys měla štěstí,nebo,šláp­nutí na kanál (smůla),rozbité zrcadlo 7 let neštěstí,svatba v květnu (nepovedené manželství),nevěsta by neměla mít na sobě perly,znamenají slzy,bude v manželství nešťastná.

marci1

Napadlo mě třeba to, že chleba se nesmí pokládat na stůl obráceně ( rovnou stranou nahoru ), přivolává se tím bída. 🙂

Kelt

Syšel jsem, že hrnce se nesmí dávat dnem vzhůru při okapávání , bude prý hlad.

Agneta

Tak mně musí říct zrcadlo každé ráno, že jsem nejkrásnější, jinak mu pohrozím, že střepy nosí štěstí(nebo vyndám baterie)… takových pověr ale je :DDD

Pepa25

Při sušení sena se nesmí pokládat hrábě zuby nahoru, přivolává to prý déšť …