Jaké znamení zvěrokruhu měl Ježíš Kristus?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ono se ani neví, kdy se vlastně narodil, matka se nedostavila na matriku a otec je neznámý (prý neposkvrněné početí). Kromě toho před dvěma tisíciletími vypadalo hvězdná obloha, tím i souhvězdí zvěrokruhu, trochu jinak. Hranice byly jinde.

Další odpovědi
annas

I když už systém dvanácti znamení je starý, nedá se o Ježíši zjistit jeho znamení. přesné datum narození není známé. Nebylo to v prosinci.

"Náš systém dvanácti znamení pochází s jistotou již ze staré Mezopotámie. Podle některých názorů je však ještě starší, říká se že ho vynalezli Egypťané nebo dokonce obyvatelé bájné Atlantidy! Asi největší díl práce na něm udělali staří Chaldejci, obyvatelé jedné z částí Mezopotámie. Právě díky nim se astrologické výpočty velmi zdokonalily atd.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zv%C4%9Bro­kruh

V současnosti se uvádí jako 13. znamení Hadonoš.

Přesné datum narození Ježíše není známé, takže se nedá určit ani jeho znamení.

Je to také jinak s panenstvím Marie i jejím neposkvrněném početí – týká se jí, nikoliv Ježíše.

Výklad, že Marie byla panna, není tak jistý, mohlo jít o chybný překlad řeckého slova „partheno“, které znamená sice „panna“, ale neznamená jen pannu, ale i mladou ženu. I u nás se užívalo slovo ve obou významech.

. Židovští interpreti trvají na tom, že Izajáš měl zde na mysli mladou ženu a že pojem neposkvrněného početí je hebrejské tradici cizí.

Naopak křesťané vykládají prorokova slova nesprávně.

Legenda o neposkrvněném početí vznikla až po Ježíšově smrti.

Jednou z nejzajímavějších postav Nového zákona je Josef, Ježíšův otec. Po provdání za Josefa by bylo problematické dodržet slib doživotní panenské čistoty, vyplývající ze zaslíbení Bohu, když chodila do dívčí školy v jeruzalémském chrámu.
atd.

Píše Mirko Daník, ale je to uvedené i v jiných výkladech Bible, např. výkladu Desatera atd. Je možné najít v archivu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=neposkvrn%C4%9Bn%­C3%A9%20po%C4%8Det%C3%AD­%20

http://etfuk.sweb­.cz/panna.html

. .

Henry22

Ahoj, Syn Boží byl kozoroh, Syn Člověka byl beran. Vše má svůj smysl, proč je to tak, jak to je. Neposkvrněné početí je myšleno ve smyslu ze se má narodit z čisté lásky dvou lidí a ne jen z pudů po páření. A výraz panna znamená, “žena která dosud nebyla matkou” musí mít tedy své mateřské orgány ještě panenské. A z toho je zřejmé, že Ježíš se měl narodit jako prvorozený. Jeho otec byl navíc říman a ne Josef, což vysvětluje proč byl Ježíš Kristus vyšší, a kráčel vzpřímeně, než tehdejší lid Izraele.
Jeho úkolem bylo zvěstovat lidem Pravdu. Smysl jejich bytí tady ve hmotnosti. Ale tehdejším lidem (především farizejům) byla jeho slova nepohodlná, protože je vykládali jinak. Ježíš je tak zbavovali jejich uměle vybudované moci. To se jim samozřejmě nelíbilo a chtěli Ježíše obvinit z rouhání se Bohu. Po jeho smrti, když si lidé uvědomili co učinili, vymyslela lež která se dodnes opakuje v církvích. “Ježíš zemřel pro hříchy lidí.” Správně to však zní. “Ježíš zemřel za hříchy lidí, kteří ho odmítli následovat k Bohu.” Byla to jen vražda kterou se lidé svázali do temnějších hlubin, protože spáchali trestný čin na Synu Božím, tedy zavraždili tu nejčistší pravdu, která tu kdy stála ne Zemi. Každý takový kdo ještě věří, že sem Syn Boží přišel trpět, by Ježíše ani v jeho době nepoznal jako Syna Božího, ba by po něm i dnes něco vykřikl, protože by opět neříkal totéž, co jeho církev

annas

Neposkvrněné početí se netýká narození Ježíše, ale Marie.

http://www.te­ologicketexty­.cz/casopis/2010-2/Dogma-o-Bozi-dobrote-Neposkvrnene-poceti-Panny-Marie.html

Jugar1

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

A co místo ostré kritiky směrem k annas raději odpovědět na otázku? Né vše lze podložit pravdou a přesnými, takže lepší něco jak nic.

anonym

*přesnými fakty