Djukenzie

Jaké živnostenské oprávnění na ruční laminaci?

Dobrý den. Chtěl bych dělat ruční laminaci jako přivýdělek. Bohužel nemohu najít do jaké živnosti ji zařadit a jakou si případně kvůli tomu udělat rekvalifikaci­. Dekuji

Odpovědi
autacek

Vyber si něco z tohoto seznamu, založení volné živnosti je otázka čtvrt hodinky na úřadě, nikoho jiného než občanku k tomu nepotřebuješ.

https://www.mpo­.cz/assets/do­kumenty/28675/622­40/647135/pri­loha021.pdf

Kepler

Nejvhodnější by asi bylo uvést jako předmět podnikání „Stavebnictví a řemesla“. Jinak doporučuji využít služeb https://www.za­lozfirmu.cz/nez-zacnete/#start-zl

ivzez

Také to tipuji spíše na některou volnou živnost.
Na živnostenském odboru zaplatíte 1.000 Kč,
ohlášení volné živnosti potřebujete jenom OP.

Poznámky:
Můžete si klidně zvolit všechny, bude to za jeden poplatek.
V případě pozdějšího přidání byste tuším něco platila.

Pozor na to, že nesmíte konkurovat zaměstnavateli.
Jestli působí ve stejné oblasti, v níž chcete podnikat,
potřebujete předem jeho písemný souhlas.
(Pozor, jde o oblast působení zaměstnavatele,
nikoliv o Váš druh práce.)