dust8

Jaké zdravotní problémy může představovat, když člověku zmodrá celý prst ruky a cítí pak v prstech i brnění?

Je nutné někam zajít či se prst sám od sebe správí? Je to záležitost neurologa či koho?

Odpovědi
Frontinus

To, co popisuješ, by mohlo vypadat jako Raynaudův syndrom, tedy porucha reaktivity cév na některé podněty (typicky chlad nebo vibrace). Rozhodně vyhledej praktického lékaře a ten se tím buď bude zabývat sám, nebo tě referuje na nejbližší vhodné pracoviště k dovyšetření a nastavení vhodné terapie. Pokud to totiž je Raynaudův syndrom (a nemusí být, po internetu se vážně nedá diagnostikovat dost spolehlivě – zejména ne když jsem patolog), tak ten nemívá tendenci ke spontánnímu zlepšení a při dlouhém trvání může dojít k nevratnému poškození.