sejtanka

Jaké zdravotní komplikace hrozí člověku při nedostatku vitamínu B12?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud vím, tak pivo obsahuje vitamín B a tak stačí pít pivo.
Jen mi není jasné, že při dostatku vitamínu trpí právě těma komplikacema jak uvádí dědapetr
(únavnost, trvalá nervozita, deprese, pocit tuposti v rukách a nohách, potíže při chůzi, koktání, záněty v ústech, odporný zápach těla,)

Další odpovědi
dědapetr

Vitamín B12 – únavnost, trvalá nervozita, deprese, pocit tuposti v rukách a nohách, potíže při chůzi, koktání, záněty v ústech, odporný zápach těla, menstruační potíže, chudokrevnost

Zdroj: http://vitami­ny.doktorka.cz/prvni-varovne-priznaky-nedostatku/

anonym

Umře,jako to 11 – ti měsíční dítě krkavčích rodičů!