Fly

Jaké zásady obsahopval Korán?

Dobrý den, prosím vás, nemůžu najít na internetu ty nejdůležitější zásady Koránu? Prosím, neposílejte jenom odkazy na stránku Google, tam jsem už hledala, myslím konkrétní stránky, kde by nejdůležitéjší zásady byli zmiňovány. Pokud by jste je sami v´=eděli, tím líp. prosím, pomozte mi. Moc děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

PĚT ZÁSAD ISLÁMU
Existuje pět hlavních zásad Islámu:

  1. Vyznání víry: vyznávat, že není žádného božstva kromě Boha, a že Mohamed je jeho poslem pro celé lidstvo až do soudného dne.
  2. Modlitby: povinností k Bohu jsou denní modlitby, které jsou vykonávány pětkrát denně.
  3. Půst v měsíci ramadánu: během měsíce ramadánu se muslimové od rozbřesku do západu slunce zdržují nejenom jídla a pití a pohlavního styku, ale také špatných úmyslů a tužeb.
  4. Zakát: náboženskou povinností je zaplatit každý rok 2,5% ze svých čistých ročních příjmů a tuto očišťující částku věnovat chudším vrstvám společenství.

5.Pouť do Mekky: má se vykonat jedenkrát za život, pokud to člověku dovoluje jeho finanční situace a fyzický stav.

Podrobněji na:

Zdroj: http://www.is­lamweb.cz/cojes­tislam/03.htm

Další odpovědi
led

annas napísala zásady – žiaľ v súčasnosti teória
pozrite si prosím prax: http://karolina-kunstova.blog.cz/