kajicek94

Jaké zápisy v ambulantním nálezu mají přednost?

Zdravím,
mám na Vás jeden dotaz. Vím, že bych měl otázku pokládat spíše někde jinde, ale jde mi o Vaši osobní zkušenost nebo pokud jste dotazovanou věc úspěšně dostudovali, též se nebudu zlobit za odborný názor :)
Nedávno jsem utrpěl ve škole úraz a na vyšetření v nemocnici mi napsali následující diagnózu: S934 – Podvrtnutí a natažení kotníku, to chápu, ale do závěru napsali přesně „Contusio pedis l.sin.“ a když jsem si tuto diagnózu vyhledal na https://media­tely.co/cz/ic­d/?q=S90.1&co­de=S90.1 tak mi k textu závěru sedí nejlépe „Zhmoždění prstu(-ů) nohy bez poškození nehtu“, latinsky „Contusio digiti (digitorum) pedis sine laesione unguis“ (usuzuji dle zkratek), i když podvrtnutí a natažení kotníku (nikoliv pouze prstů) platí též.
Proč se vlastně ptám – co mám tedy napsat do formuláře pro pojišťovnu, když v nemocnici napsali dvě diagnózy, ale jenom jednu označili číslem a druhá platí též, jak píši?
Nechci, aby došlo k nějakému nedorozumění, jenom prostě nevím, jak to udělat.
Děkuji za odpověď, kajicek94

Odpovědi
elkon

Myslím, že formulář pro pojišťovnu by měl vyplnit lékař. Jedná se o odborný zápis. měl jsem to při úrazu také tak. Lékař vyplnil a já jsem to poslal pojišťovně.

kajicek94

@elkon děkuji za odpověď. Na lince pojišťovny NN mi sdělili, že jejich formulář nemusí být vyplněn/podepsán lékařem (prý stejně hodnotí dle zpráv z vyšetření), ale chtějí vypsat diagnózy, které mají „hodnotit“, což je problém.

elkon

A o tom to je, když to napíše lékař, tak napíše co je správně.