ZelenáŽirafa

Jaké zaměstnání bych mohla vykonávat, pokud bych měla vystudovanou teologickou fakultu?

Nejlepší odpověď
NemamSlov

farar ale ak sa clovek posnazi tak to dotiahne aj na papeza :D

Další odpovědi
Alesh

Celá řada studentů „cosi“ vystuduje a pak se teprve ptá, jak se s tím může uplatnit. Pak se stává, že automechanik dělá kuchaře apod., v horším případě místo do práce chodí na pracák.
Tys to alespoň trochu udělala správně. Ale úplně správně by bylo říct, co tě láká oborově, alespoň v hrubých rysech a pak se ptát, jakou školu pro to vystudovat.

anonym

180 000 studentů v oblasti sociálních věd v roce 2012. Tak snad tesař?

marci1

Většina absolventů TF se rozhoduje pro práci duchovního a v ČR najde vždy uplatnění.Dále může učit náboženství, dějiny, filosofii, etiku, zabývat se biblistikou, dějinami náboženství, psychoterapií apod.

Damiana

Dobrá volba:-) Pamatuji si, že ti, kteří studovali souběžně dvě fakulty, si často vybírali kombinaci teologie – práva. To, aby potom mohli loupit – pardon- vybírat odpustky – legálněji a zgruntu.
Pardon, je to můj názor, ale mám fláterníky zafixované spíš jako nemakačenka. Ani objektivní psycholog, ani nezaujatý filosof, rukama něco dělat – tak to už vůbec ne, a když není zbytí, tak najednou se za vším stojí Ježíš. Něco provedeš a místo trestu se pomodlíš…
Takže vhodná volba po vystudování této fakulty – charitativní organizace, vlastní projekty s nějak postiženými lidmi, dětmi, vstřícnost k cikánům, amnestovaným apod. Zkrátka holírna a zašívárna. Ovšem ve stylu vymývání mozku pánem Bohem.

Pozor! Iluze ani zájem ti neberu ani neupírám, je to jen MŮJ názor a moje osobní zkušenost s těmito vypečenci, z nichž většina se na školu tohoto typu „chystá“ právě a pouze z tohoto zištného důvodu. Být farářem je dnes docela lukrativní „zaměstnání“. Dotace odevšad, povolání víceméně vážené – ač pokrytecky (ale kdo si troufne na hodného a slušného faráře, který „to myslí s lidmi dobře“), možnost mediální prezentace…

I_hate

Můžeš též zkusit uplatnění v politice (zastupitel, poslanec, atp.), podívej třeba na ThDr. Kateřinu Klasnovou.

Zdroj: http://www.na­sipolitici.cz/cs/po­litik/608-katerina-klasnova