hapiky

Jaké z dnešních nespočet chyb, které děláme jako lidstvo, bychom měli pocítit v budoucnu nejvíce?

Když pominu atomovou válku či válku vůbec.

Nejlepší odpověď
Kelt

Asi to, že nežijeme pro budoucnost, že se řídíme heslem . Po nás potopa.

Další odpovědi
Kepler

To vše se dá shrnout do jediného hesla a zaklínadla doby: UDRŽITELNÝ ROZVOJ!
Jsou státy, které pro to něco dělají a státy, které na to kálí a tím sabotují snahu těch rozumnějších. Vypalují pralesy, ničí oceány, atmosféru a já nevím, co ještě.
Znovu připomenu chmurný vtip, jak si spolu povídají planety Mars a Země.
Mars se ptá:
dlouho jsme se neslyšeli, jak se máš?
Ááále, chytl jsem člověka.
Neboj, to tě brzy přejde!

No a já dnes dodám: opovaž se člověče vstoupit na Mars, dřív než absolvuješ pubertu!

ivzez

Přece ty největší. Jaké jiné?
(Myslím, že chcete vědět něco jiného, než na co jste se zeptal.)

Doplňuji:
Myslím, že bychom měli více myslet na budoucnost,
zajímat se o to, co tu po nás zůstane.

marci1

Ničíme si planetu Zemi, toužíme po moci, majetku, manipulaci s lidmi, nenávidíme se, závidíme si. Chybí nám laskavost, skromnost, úsměv, humor, touha být v pohodě, klidu a láska k lidem i k sobě samému. 🙂

zjentek

Konzum. Pojdeme na konzum. Krása života spočívá v odříkání. Chceme se holit mezi nohama a všude? No tak si u Innogy připlaťme za teplo!

mosoj

Člověk je rakovina Země. Takže nakonec sežere všechno.

Reezo

Největší chyba je asi to, že nikdo moc neřeší životní prostředí. Je dost možné, že naší generaci potká nějaká velká katastrofa typu hladomoru, válka.

Neustále se zhoršují podmínky pro žití na této planetě.

Také mi dost vadí, že lidstvo je v nějaké stagnovací fázi a žádné pokusy o expanzi na jinou planetu.

ohnivyker cz

Špatným směrem jde lidstvo tisíce let.. za celou dobu se nebylo schopno poučit z chyb a neustále je opakuje… nyní jsme v samém závěru epochy velmocí.. svět se brzy dostane do slepé uličky… peníze – hlavní bůh tohoto světa, zřejmě dopadnou jak ve Venezuele a budou se válet na ulicích… OSN, staronový útvar, který obdrží na „jednu hodinu“ autoritu nad zemí, se to pokusí na nějaký čas vyřešit, ale protože to je jen další z řady zoufalých pokusů člověka cokoli změnit, závěrem bude katastrofa, kterou Bible v tomto duchu a na různých místech detailně zmiňuje. Výsledkem má být „největší soužení“ v dějinách lidstva. Přežijící budou, ale bude jich relativně málo.

karatepepa

koukněte na to https://www.y­outube.com/wat­ch?v=PN6UzGa4nLY4

hapiky

ivzez: Ať přemýšlím, jak přemýšlím, opravdu nevím, co bych mohl chtít vědět, než to, na co jsem se ptal.

ivzez

Použijete-li v otázce slovo „jaké“, ptáte se na něco jiného,
než kdybyste použil slovo „které“.

Odhaduji (mohu se mýlit), že Vás zajímá, které chyby považujeme
za tak velké, že se lidstvu mohou v budoucnosti vymstít.

Který? → otázka na konkrétní věc

mosoj

Ivzez má samozřejmě pravdu. Nicméně i já jsem pochopil kam otázka míří. Takže pořád lepší, než tvrdit že 5×5 = 30.

hapiky

ivzez: No ano, myslel jsem konkrétní věc. Jednu či deset jest jedno, ale kdyby jste odpověděla podobně jako Kepler, to by potěšilo více.

ivzez

Podle mne to nejlépe vystihl Kelt → žijeme způsobem „po nás potopa“ bez ohledu na přírodu
a budoucí generace.

Rokio

hapiky: Ivzez je velký puntičkář. Všichni vědí, na co jsi se chtěl zeptat, i když má ivzez pravdu. Měl jsi použít „které“.

ivzez

Rokio,

pokud nechápeš (opravdu jsi zvládl maturitu z češtiny?), že některé chyby mění smysl textu, neměl bys nikoho osočovat z puntičkářství nebo čehokoliv jiného.

Já jsem Hapiky na otázku odpověděla.
Kdyby se byl zeptal na konkrétní chyby, byla bych
musela odpovědět jinak nebo nereagovat.

zjentek

Jak víte, že hapiky je muž a ne žena? Ten avatar je unisex, podle mýho.

hapiky

zjentek: Že jsem muž, jsem již několikrát sdělil.
(senior male, guy). Určitě víš, že guy není gay.