AdinaManon

Jaké vzorečky použít?

Automobil hmotnosti 1300 kg se rozjíždí z klidu rovnoměrně zrychleným pohybem. Po projetí prvních 50 m je velikost jeho kinetické energie 13 kJ. Určete velikost jeho zrychlení a velikost rychlosti v tomto místě. Tření zanedbejte.

m = 1300 kg
s = 50 m
Ek = 13 kJ

Jaké mám použít vzorečky, když neznám čas ?

Odpovědi
Kelt

Jaký je vzorec pro kinetickou energii E = 1/2 (m.v na druhou), v si vypočítáš
ostatní znáš. A znáš dráhu, rychlost jsi vypočítala, tak si vypočítáš i zrychlení. Ten vzorec si snad najdeš.