Rokio

Jaké vzdělání má průměrná jeptiška?

Řekl bych, že běžná ctihodná sestra u nás má základní vzdělání, maximálně má výuční list z oboru pečovatelka.

Mám pravdu, nebo se pletu? Jaký stupeň vzdělání má většina jeptišek?

Nejlepší odpověď
Drap

Možná by ses divil, ale mnohé mají i vysokoškolské vzdělání, ostatní alespoň maturitu. Při základním vzdělání zůstávají už jenom ty dříve narozené, dnes v důchodovém věku

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Drapem, většina řeholnic má středo– a vysokoškolské
vzdělání. A ty se základním vzdělání často zvládly jakési „kurzy“
z oblasti pečovatelství, kuchyně, zahradnictví, … v těchto oblastech
pak vypomáhají řádu.

Dochy

Záleží také k jakému řádu patří. Ale třeba Boromejky (řád Karla Boromejského) vlastní nemocnici a část z nich tam pracuje mezi zdravotními sestrami. Na to jim výuční list nestačí.

Další řád provozuje školu. To také nepůjde po absolvování ZŠ

(ne všechny příslušnice řádu musí mít vzdělání odpovídající povaze daného řádu, i u nich se najde uplatnění na méně zodpovědných pozicích, ale těch s poměrně vysokým vzděláním v těchto řádech bude zřejmě docela dost.)