Ametyst

Jaké vzdělání či kvalifikaci má mít dobrý ministr zdravotnictví?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Jiná kvalifikace

Zkušený, schopný člověk, který má pro obor cit. Má dobré vztahy s prostředím a je schopný jednat a dělat kompromisy. Má odborné vzdělání a svou pozici si umí vydobýt na základě výsledků své práce. Umí se postavit za své rozhodnutí a budí přirozený respekt. Nemusí být nutně manažer (ostatně dnes vidíme, že to není tolik efektivní), hlavně je schopen si udělat tým lidí, kterému důvěřuje.

Další odpovědi
Drap

Jiná kvalifikace

Pro ministra neni stanovena žádná kvalifikace. Nelze takto určit. Více jak na odborných znalostech zde záleží na manažerských schopnostech.

Speed77

Lékař

Všechno z toho. Vysoký vládní úředník má mít vzhledem k jeho zodpovědnosti nejvyšší kvalifikaci z několika hledisek. Hlavně by měl vědět, jak se řídí ministerstvo zdravotnictví a jak funguje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.