dust8

Jaké vyznamenání získal tvůrce pivní láhve?

Nejlepší odpověď
annas

"Historie pivních lahví – od počátků až po v Česku nejpoužívanější obal na pivo

První krůčky skleněných pivní lahví

_

První použití skleněné lahve pro uskladnění piva je zaznamenáno už někdy ze začátku 15. století. V tomto období se však jedná spíše o předchůdce moderních lahví. První pivní láhve, tak jak je známe dnes, se poprvé objevily v roce 1821 v anglickém Bristolu. U nás to o něco později v Praze roku 1841. V této době se setkáme hlavně s lahvemi s pákovým uzávěrem s keramickou zátkou a těsnící hmotou po obvodu (viz obrázek). Zastoupení skleněných pivních láhví však bylo na trhu s pivem zatím mizivé. Své opodstatnění si však tento obal našel. Skladování a převoz piva, v té době nejběžnější, v sudech byl velmi náročný a vyplatil se spíš jen hostinským. Ostatní konzumenti se tak museli vydat se džbánkem do hospody atd."

https://www.al­koholium.cz/his­torie-pivnich-lahvi-od-pocatku-az-po-v-cesku-nejpouzivanejsi-obal-na-pivo/
--

„Plzeňské lahváče kolují v Česku už přes 100 let. Podívejte se, jak se proměnily“

https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/nakupova­ni/plzenske-lahvace-koluji-v-cesku-pres-100-let-podivejte-se-ja/r~1159db14­e98111e8b474ac1f6b220e­e8/

"Speciální lahev plzeňského piva získala světové obalové ocenění

Plzeňský Prazdroj získal v Düsseldorfu prestižní ocenění Worldstar packaging awards 2014 za design litrové láhve Pilsner Urquell.

Jedná se již o druhé ocenění, které Pilsner Urquell za tuto láhev obdržel – tento unikátní obal již vyhrál první místo Design Touch 2013 v české soutěži Obal roku v listopadu 2013."

https://www.no­vinky.cz/vase-zpravy/clanek/spe­cialni-lahev-plzenskeho-piva-ziskala-svetove-obalove-oceneni-40152573

Další odpovědi
hapiky

Nevím, ale ta někdejší patentovaná zátka neměla chybu.