Avatar uživatele
Tom.Noddy

Jaké vyžití, kromě válení se na pláži, doporučujete na Krétě, poblíž Heraklionu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dudu, chudst, anonym, Deli před 4622 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Půjčit si auto (loni to bylo cca 40Eur/den + benzín) a udělat si výlet. Klidně i víckrát. Retymno, Spili, jižní pobřeží, kamkoliv – na Krétě je krásně prakticky kdekoliv, a kamkoliv je blízko.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Pujč si auto a zajeď na Gortys, cestou na Matalu do kláštera Kalivianis , na Knossos, do Malie, kousek od Heraklionu je Stalida pěkné město a prima pláž s různými vodními sporty. Na pláž Vai. My jsme na Krétě hodně cestovali, nenech si to ujít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Kromě tipů od kolegy vřele doporučuji jednodenní výlet na kouzelný ostrov Santorini, určitě také návštěvu muzea Knóssos a ostrova malomocných Spinalonga.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Na Krétě jsem před pár lety byla. Válení u moře i bazénu super, jinak jsme měli výlet (s průvodcem cestovky) do vnitrozemí, s návštěvou pstruží farmy, tam byl i oběd, návštěva kláštera, vesnice, stáčírny medu, výklad o ostrově, zvycích… Bylo to moc zajímavé, bez průvodce to všechno zas nevidíte.
Jinak úžasné jsou trhy s keramikou, večerní návštěvy hospůdek…
Zkusila jsem tam tenkrát i let na padáku za motovým člunem, půjčili jsme si vodní skútr.
Bohužel jsme tenkrát neměli na výlet na Santorini, což mě mrzí. Pokud jste cestovatel a turista, zkuste tu známou soutěsku, chce to ale dobré boty.
Byli jsme tenkrát v Kokinni Hanni, asi 20 km od Heraklionu.
Hezkou dovolenou!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chudst

Vse uz bylo receno; doporucuji zejmena od Dudu – stoji za to to videt. Predpokladam, ze tam bude vase cestovka nabizet i zajezdy. A mimo to doporucuji i navstevu tamejsi vestirny. Bohuzel si z hlavy nepamatuji nazev.

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

A popravde radeji nez auto doporucuji si to zaplatit s cestovkou, pokud vam to umozni, protoze preci jen vylet s pruvodcem byva lepsi, rekne vam spoustu zajimavosti bez toho, abyste si s sebou museli tahat papiry a cist si je na miste (coz me osobne na dovolene treba nebavi, radeji to slysim od nejakeho cloveka).

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Vidíte a v tom jsme lidé různí – já si doma naplánuji výlety a vše co mě zajímá si přečtu-co bych chtěla vidět a pak to vše projedu autem . Já zase organizované akce nemám ráda . Takže každý co je mu milé.
Ano výlet s cestovkou na Santorini je krásný -stojí cca 100–120E ale je to šílená honička v jednom dni./Letem světem-většinou jen Fíra, Pyrgos a západ slunce v Oi/
Je lepší si udělat přímo dovolenou na Santorini a celé ho poznat-je to kouzelný ostrov.

před 4622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Jasne, tak to samozrejme s vami souhlasim. Kazdy ma radeji neco jineho; kdyz jedete autem, mate vyhodu: jste vazani jen sami na sebe a muzete jet, kam chcete. S cestovkou se ale zase nemusite bat, ze se ztratite (a kdyz, vy to resit nebudete) a mate zajisteny i informace. Proste kazdemu, co vyhovuje.

A ad Santorini: na nem jsem nikdy nebyl, ale slysel jsem, ze je uzasny.

před 4621 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Ano je úžasný je to prostě něco jedinečného, na fotkách až kýčovité, ale když to vidíš ve skutečnosti nechce se ti věřit, že to tak je. Odjíždělo se mi moc těžko, příští rok bude repete.

před 4620 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek