Kryšpín

Jaké výhody to má, když někteří ministři, nebo hygienik nejsou z oboru?

Když nahlédnu do historie ministrů od hedvábného sametu jsou na některých ministerstev různí odbornící z jiných oborů.

Nejlepší odpověď
elkon

Ministr musí být hlavně dobrý manažer, na odborné věci má lidi.

Další odpovědi
Ametyst

Vždycky když byl ministrem zdravotnictví doktor, byla to katastrofa. Je lepší, když tam sedí ekonom.

led

Má iný pohľad na problém, než odborníci a to nemusí byť na škodu, ak je dobrým odborníkom na organizáciu práce a aspoň čiastočne človekom.
Iste ste si všimli, že špičkoví odborníci miestami, akoby neboli ľudia, kedže svoju energiu venujú svoju odboru. (to netvrdím o aliendronovi, ten je kyborg)

Hlada

Žádné.
Ministr by měl být odborníkem v daném oboru stejně, jako kterýkoli vedoucí na jakémkoli jiném pracovišti.
V jakémkoli odborném rozhodování by neměla mít politika ani demokracie přednost před odborností. Z historie jsou důkazem padesátá léta a v současnosti rozdílný názor politiků a lékařů na virus.

mosoj

Nejlepší je když umí, sice špatně ale umí, zpívat. Viz Parkanová.
Od čeho jsou dobře placení popradci? Nezáviď.

Kryšpín

Elkon paní Vlasta Parkanová byla manažer také zpěvačka pro Amerického presidenta a jako Ministr spravedlnosti došlo k nákupu letadýlek CASA a předražení o 650 milionů. Měla tým poradců a přesto došlo k pochybení, ovšem zakázku podepsala ona. Později se hájila, že to byl jenom podpis a dlouholetý politik pan Kalousek došel k závěru, bylo to pouze politické rozhodnutí.
Proto ministr poradci a i tiskový mluvčí neprovedl žádné pochybení.