viktorcerny

Jaké výhody má (pokud vůbec) work-life balance (slaďování osobního a pracovního života) pro zaměstnavatele?

Odpovědi
arygnoc

veľmi zjednodušene:

dáva zamestnancovi pocit väčšej voľnosti, majú pocit, že zamestnávateľ im dáva viacej voľnosti (napr. matky starajúce sa o deti).

😉

zjentek

takovej „boss“ zřejmě věří těm „podloženejm“ studiím, že pří „vnitřním dojmu volnosti“ podáš vyšší výkon a ještě u toho naděláš méně chyb- tedy lepší výsledky.
Proč ale stále měnit způsoby otroctví? Já nevím, ale mně se moc nelíbí takto „povolovat řetěz“ středním vrstvám a ani nemít jistotu, jestli i takový nevolnictví skutečně funguje ve „prospěch věci“
arygnoc: ano, to je prej také výhoda pro zaměstnavatele

ProFairPlay

Work life balance je typickou ukázkou tzv. win-win situace, jedná se tedy o koncept, z nějž profitují jak zaměstnanci/kyně, tak i zaměstnavatelé. Zaměstnanci/kyně na jednu stranu získají větší kontrolu nad tím, kde, kdy a jak pracují, což jim umožňuje lépe vše sladit s osobním životem, zaměstnavatelům tato situace přináší v důsledku vyšší zaměstnaneckou loajalitu, ale také zvýšení produktivity pracovního týmu (který je díky kvalitním pracovním podmínkám více motivován) a zlepšení přílivu dalších kvalitních pracovních sil.