Kryšpín

Jaké výhody má dvojité jméno a upravené přijmení?

Mladší bratr 16 let má iluze na uvedené, jmenuje se Jakub k tomu si přeje Justýnu a místo Krásný Krásná, tudíž Jakub Justýna Krásná. Obdivuje dámu aktivistku Ceeru Davisovou, slečnu Grétu a nýní mu vrtá hlavou při udílení cen soškou Oskara, zda by neměla být také soška Oskarová. Prozatím se cítí jako muž, ale časem se to také může změnit.

Odpovědi
Pepa25

Doporučuju si nastudovat zákon č. 301/2000 Sb. – zákon o matrikách, jménu a příjmení, hlavu II Jméno a příjmení, než začnete fantazírovat, tam jsou jasně upravena pravidla pro jména (především § 62) i příjmení (v §69a je jasně uvedeno, že se vztahuje na příjmení ženy).

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-301#cast1-hlava2

Kelt

Arnold Schwarzenegger to má dlouhé. Helmut Kohl to má krátké. Madonna to nemá vůbec. Papež to má, ale nepoužívá to. Co je to?
.
Příjmení.

Drap

O tom, že by muž mohl mít ženské jméno a příjmení v ženském tvaru se doposud ani neuvažuje. Podle současné legislativy by mu taková změna ani nebyla povolena.

elkon

Nesmysly.