Michal Kole

Jaké výhody a nevýhody má notebook? Jaké výhody a nevýhody má stolní PC ?

Nejlepší odpověď
led

Notebook:
výhody – prenosný, skladný, vlastná obrazovka, prevádzka relatívne úsporná, možnosť používať na batérie
nevýhody – malá obrazovka, hardwarové rozširovanie-úpravy viac externe, vyššia nákupná cena (cena/výkon -)
Desktop PC:
výhody – možnosť hardwarového rozširovania, neprekáža na pracovnom stole, nižšia nákupná cena (cena/výkon +)
nevýhody – obrazovka, klávesnica, myš – povinne externé, vyššia prevádzková spotreba, závislosť na elektrickej sieti, neprenositeľnosť

Další odpovědi
Kwika13

Notebook:
výhody: je přenosný, lehký, levnější. Můžete ho mít kde chcete
nevýhody: většinou rychle dojde baterie, na některých nejdou hrát hry, někdy jsou problémy s připojením k internetu( záleží na tom jaké připojení máte atd…)
Stolní PC:
výhody: většinou si zapojíte internet a poté s tím už nemáte problémy(narozdíl od notebooku), můžete na něm hrát hry
nevýhody: nemůžete ho nikam nosit(můžete ale než ho odpojíte, zapojíte atd. …)
je nepraktický

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.