postcd

Jaké vybavení ke spacáku do deště?

Čím se přikrýt – co mít s sebou pro případ deště při spaní pod širákem ve spacáku? Něco úplně jednoduchého, lehkého a nenáročné na stavbu jako stan, nechci za to zaplatit více jak 450 Kč pokud možno, děkuji

Nejlepší odpověď
Hamon

Zdarak. Ale v te cene…

Další odpovědi
Sůwa

Nosívali jsme celtu, ale ta je docela těžká, takže raději nějakou igelitovou plachtu, nebo raději dvě. Do jedné se zabalit a z druhé si postavit přístřešek 🙂

anonym

Žďárák – ale slušný za 450,– nekoupíš…
V nouzi igelitová folie – lépe pytel (pod nohy podložíš, nad hlavou necháš půlmetru volně).

klob1

Army shop, seženeš dost věcí a ne drahých.nebo zkus nějaké oddíly Trampů, Vandráků,Zále­sáků.Ty ti poradí.Co,kde, popř za kolik.nebo na to jsou nejlepší Kamarádi,ty vždy půjčí rádi..
Celta,starší z dob je kvalitnější.Dnes je dělají lehčené..Nevím, já jen letní spacák, s celtou do USky a i v zimě byla pohoda.lehké..pak jezdili ty novodobější, co mívali péřáky,tak se táhli tíhou,ale za to zase možná teplejší..hlavně impregnaci,co dřívě byla super,nevím dneska co se prodává,tak nic moc.Nejhorší je prát věci,které mají mít impregnaci..
Zkus burzu,trhy,občas tam seženeš celtu i 100–150kč,ale pak také záleží na rozměru i na síle.
Z celty si můžeš i udělat pláštěnku,aby jsi nepromokl při chůzi..Jsou různé možnosti,co se vše dá.
Tak igelit můžeš nebo spíš lépe folii.
Jinak i v Army shopu,jsou různé i věci z různých materiálů a vlastností.

honza19hk

plachtu a ideálně nějakou šňůru. Jednoduchý způsob jak postavit stan z plachty a šńúry. Pokud očekáváš déš´t najdeš si 2 menší stromy do cca 3m od sebe a mezi ně zhruba ve výšce 150cm natáhneš provázek a přes něj přehodíš plachtu.konce plachty na zemi zatížíš dřeven nebo pár kameny a máš jednoduchý místo pro spaní pouze ve spacáku a bez mokra. Pro lepší zakrytí je vhodné mít vrchol Ačka co nejníže.Stačí cca 80cm tak abys ses pod to vešel.A nebo prostě přes spacák plachtu jen přehodíš a zase něčím zatížíš.
U oboou případů ale je důležité abysis našel místo které je aspoň trošku na kopečku vůči okolnímu terénu jelikož voda která teče po zemi by ti mohla natéct pod plachtu a tím i do spacáku. s plachtou a kusem šńůry se do 500kč vejdeš.Jinak plachtu doporučuji nějakou pevnější a ideálně ne tkanou -ta prosakuje.

Michálek1245

Určitě by to chtělo žďárák, případně stan nebo celtu na zastřešení. Mrkni třeba na http://www.armik.cz kde prodávají docela fajn vybavení do přírody a najdeš tam inspiraci. Já tam našel i věci, o kterých jsem nevěděl, že existují. Navíc nemají úplně blbé ceny. 😉 Hlavně je to kvalita. Já tam kupoval spacák, batoh i ten žďárák a jsem s tím nadmíru spokojený. 😉