bolak

Jaké všechny existují crowdfunding weby u nás v Česku?

A jak to přesně funguje, ten autor toho projektu těm lidem za jejich příspěvky na oplátku něco dává, a nebo to můžou být formou jakoby „milodaru“, že ty lidi mi to prostě daj, a nedostanou nic na oplátku (tedy samozřejmě kromě toho srdcehřejícího pocitu že bolaka obdarovali)?

Odpovědi
briketka10

Strýček Google:
https://www.go­ogle.cz/?gfe_rd=­cr&ei=L6aBVb6MO­Myk8wfIvoCAAg&gws_rd=ss­l#q=crowdfundin­g&*&btnK=Hledat%20Go­oglem&spf=1

briketka10

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Crowdfunding

Pospíšil

Já znám jenom hithit. Většinou se tam inzerují neudržitelné blbosti, takže odměny žádné nebo neatraktivní. Někdy adresát vystaví potvrzení, na které si dar můžete odečíst z daňového základu. Když jde o kapelu nebo výstavu nebo film, dostanete nějaké vstupenky a propagační předměty nebo večeři s realizátory. Ze strany webu to funguje dobře, ze strany uchazečů mizerně, co mám zkušenost, tj. podpořit tam něco sám za sebe, to dejme tomu, ale koupit tam něco jako dárek (jako třeba dělám běžně na kickstarteru) prostě nejde. Jsou neuvěřitelné potíže dostat se k organizátorům a když se jim nakonec dopíšete nebo dovoláte, jsou to neschopní troubové odtržení od reality. Taková je moje asi čtyřnásobná zkušenost.